24 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشرانوجرگه  جلسه کرد

مشرانوجرگه جلسه کرد

کحابل /۲۴قوس /باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه به ریاست محمدعلم ایزدیارنایب اول...

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

کابل/ 24 قوس /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان،...

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن  طالبان درنیمروز بازداشت شد

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن طالبان درنیمروز بازداشت شد

کابل/ 24 قوس /باختر منسوبان قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رییس جمهوری: هیچ کس نمی‌تواند چتر جمهوریت و حقوق در محوریت شهروندی را از ما بگیرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۳۱ سرطان
محمد اشرف غنی رییس ‌ جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته در ۲۲ مین نشست بورد مشترک نظارت و انسجام (JCMB) اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این نشست که در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد، نمایندگان شماری از کشورهای کمک‌کننده برای افغانستان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی حضور داشتند، رییس ‌جمهوری گفت: در هفتۀ آینده ملت افغانستان یک عمل سیاسی بزرگ را آغاز می‌کند، این عمل در برابر جنگ، خشونت، خودخواهی و برضد دشمنان نظام و فرصت طلبان خواهد بود، ملت افغانستان فصل جدید مبارزات انتخاباتی ۱۳۹۸ را می‌گشایند.
محمد اشرف غنی رییس ‌جمهوری افزود: مبلغ هفت میلیارد افغانی را که پول ملت افغانستان است به‌خاطر مصارف این رویداد بزرگ تاریخی یعنی انتخابات و تعیین سرنوشت و آیندۀ کشور تخصیص داده ام  و  این بار اول است که بیشترین هزینه‌  انتخابات  را از کمر خود می‌پردازیم.
رییس ‌جمهوری تصریح ‌کرد: تصویر افغانستان امروز متفاومت است و جامعه‌  امروز ما در حرکت و پویایی است. آهسته و با تدبیر سمبول های تاریخی ما را که تا چند سال قبل به نماد های ویرانی جنگ تبدیل شدند، آباد می کنیم.
رییس  جمهوری کشور تصریح کرد: در ادبیات سیاسی ما و در روایت سینه به سینه ای امروز ما دو اصطلاح برای ابد حک شده است، جمهوریت و شهروند. هیچ کس نمی‌تواند چتر جمهوریت و حقوق در محوریت شهروندی را از ما بگیرد. این ها ارزش‌هایی اند که جوانان  و زنان پرشور ما با افتخار از آن دفاع می کنند و هیچ سازشی این دو اصل را زیر پا نخواهد کرد.
وی گفت که افغانستان با هیچ کس و با هیچ ملت دیگر نزاع بنیادی ندارد. نزاع بر موقعیت ما بوده و است. این موقعیت را ما داریم آهسته آهسته به چهارراه باعاید و پُرعاید در منطقه تبدیل می‌کنیم.
رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ افغان نمی خواهد دوباره بی‌وطن شود، گفت که عصر بی‌وطنی وسرگردانی گذشته است. عصر قطارشدن ملت ما در عقب دروازه های خیرات دهنده گان پایان یافته است و باید بیشتر پایان یابد. 
وی افزود: عصر حقارت انتظار در پس درهای بستۀ مرزهای همسایه پایان یافته و باید بیشتر پایان یابد. ما زمانی وصل‌گاه افکار و تمدن‌ها بودیم و باید این حیثیت تاریخی خویش را اعاده کنیم.
محمد اشرف غنی رییس ‌جمهوری خاطرنشان  کرد که افغانستان نباید طفل یتیم در قاره‌ی آسیا  باشد. این ملت نباید فقیر و بی‌کس‌ و‌ کوی جهان باشد. هرگز نه، کشوری‌که از هیچ چیز کم نیست، نباید از هیچ چیزی بهراسد، نیاز ما به صلح است و همبستگی.
رییس جمهوری گفت که ما از نگاه اقتصادی در مرحله‌ یی  دست و دهان رسیده ایم. افغانستان در حال صعود است، نه سقوط.  چند سال دیگر نیاز داریم که دخل و خرج کشور را مساوی سازیم.
رییس جمهوری کشور اضافه کرد: ما امروز خط اول مبارزه با تروریزم و افراطیت داعشی و تکفیری هستیم. دولت در افغانستان شریک اساسی کشورهای جهان و سازمان‌های جهانی است، این مشارکت بسیار با ارزش و بسیار با مفهوم می‌باشد و  مبنایش خیرات نیست.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری در اخیر سخنانش از همکاری جامعۀ بین‌المللی تشکر کرد و گفت که منحیث رییس  جمهوری افغانستان، کشوری ‌که دارد مسوولانه نقش جهانی و ملی خویش را ادا می‌کند، پیام من به مردم افغانستان پیام صلح و ترقی و به مردم جهان، پیام امتنان  و سپاس‌گزاری است.#ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.