01 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

کابل/ ۱حوت/ باختر معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ تفاهمنامه...

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل/اول حوت/ باختر از طرح جدید امنیتی در کابل یک...

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

واشنگتن/ یونهاپ/ اول حوت/ باختر آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس جمهوری٬ نماز عید قربان را در مسجد جامع دلگشای ارگ ادا کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۲۰ اسد
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز پس از معاینه قطعه تشریفات، نماز عید قربان را در مسجد جامع دلگشای ارگ ادا کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در مراسم نماز عید قربان برعلاوۀ رییس جمهوری، استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، قانونپوه سید یوسف حلیم قاضی القضات و رییس ستره محکمه، فضل الهادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه، امرالله صالح معاون اول تیم انتخاباتی دولت ساز، شماری از مقامات ملکی و نظامی کشور، تعدادی از اعضای هر دو مجلس، اقشار مختلف مردم و تعدادی از سفرای کشورهای اسلامی مقیم کابل اشتراک داشتند، پس از ادای نماز با همدیگر مصافحه و عید مبارکی کردند.
سپس رییس جمهوری در برابر رسانه ها حضور یافت و با ابراز تبریکی عید قربان به تمام ملت افغانستان، مراتب تسلیت و غمشریکی خود را به تمام خانواده های شهدای ملکی و نظامی ابراز کرد و گفت: از اینکه نیروهای امنیتی و دفاعی ما از هویت ملی، اقتدار ملی و استقلال کشور دفاع می کنند، ابراز امتنان می کنیم.
وی افزود: وظیفه هر فرد این ملت است که به ورثۀ شهدای ملکی و نظامی رسیدگی کنند.
رییس جمهوری با تاکید گفت: اگر کسانی فکر می کنند که با وسیله قرار دادن ترور و وحشت، حکومت جمهوری اسلامی افغانستان را در خط اطاعت خود قرار می دهند، صدها بار فکر کنند. این ملت تسلیم شدنی نیست، اما صلح خواست هر افغان است و آمدنی است.
رییس جمهوری تصریح کرد : ما صلحِ می خواهیم که در آن عزت هر افغان باشد و صلحی را که در آن مردم ما بی وطن شوند، نمی خواهیم. مردم ما بی وطنی و فرار مغزها و سرمایه ها را دیگر اجازه نمی دهند.
رییس جمهوری با تاکید گفت: دوران کبیل زدن دختران و زنان افغان گذشته است و آن را ملت عظیم افغانستان اجازه نمی دهد. وی افزود که در صلح باید مساوات هر افغان با افغان دیگر باشد و تنوع زبان ها و اقوام ما افتخار این سرزمین اند. رییس جمهور خاطرنشان کرد که نباید فراموش کنیم، صلح ملی است نه سمتی، حزبی و قومی.
رییس جمهوری گفت: ما شش مرحله مهم را برای دستیابی به صلح از جمله تشکیل حکومت وحدت ملی، صلح با حزب اسلامی، مذاکرات با رییس جمهور ترامپ که منجر به تمرکز بیشتر استراتیژی امریکا روی صلح شد، کنفرانس کابل که در آن پیش شرط ها برای صلح رفع شد، آتش بس در عید رمضان و برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را گذشتاندیم، پس صلح آمدنی است و مردم افغانستان صلح می خواهند.
رییس جمهوری در مورد انتخابات گفت: انتخابات عنعنۀ اسلامی و ملی ماست و ضرورت حیاتی می باشد. ملت با انتخاب شان، به رییس جمهوری آینده صلاحیت می دهد که تصامیم دشوار را با قوت و عزت بگیرد.
رییس جمهوری کشور با بیان اینکه مشروعیت او از قشر سیاسی نه، بلکه از مردم افغانستان است، گفت که انتخابات یک نیاز اساسی بوده و آمادگی ها برای برگزاری آن گرفته شده است.
وی افزود که ملت افغانستان یک دولت قوی، کارا و مسوول می خواهد و این بدون انتخابات ممکن نیست. افغانستان هدیه کسی نیست، بلکه با خون فرزندان این وطن از قرن ها بدینسو کمایی شده است.
رییس جمهوری با اشاره بر اینکه اراده از خود ماست و ما به پیش می رویم، گفت که عزت، حیثیت، شرافت، اتفاق و اتحاد در داخل وطن است و در بی وطنی عزت نیست.
محمد اشرف غنی فرارسیدن صدمین سالگرد استقلال را تبریک گفت و افزود: این جشن را به خاطر کیش شخصیت خود نگرفته ایم، بلکه نماد هویت ملی چند هزار سالۀ ماست و بازسازی قصر دارالامان یک نمونه یی از اراده، تعهد ملی و حب الوطن ماست و بازسازی دارالامان نشان داد که غیر ممکن در قاموس ما وجود ندارد.
رییس جمهوری گفت: ما وحدت ملی، عزت ملی، ارادۀ ملی، اقتدار ملی و ترقی ملی می خواهیم و زمانی که افغان ها وحدت، اتفاق و اتحاد داشته اند، هیچ قوتی مانع شان شده نمی تواند.
رییس جمهوری با تاکید گفت که آیندۀ افغانستان در داخل افغانستان، از سوی افغان ها در هر گوشه و کنار این وطن تعیین می شود.
رییس جمهوری در اخیر سخنانش گفت: مردم افغانستان در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی شان قرار دارند، زیرا نیروهای شجاع و دلیر ما از عزت وطن و قانون اساسی پاسبانی می کنند. وی افزود که بیرق سه رنگ کشور سمبول ملی ماست و ضرورت است تا این بیرق زیبا همیشه برافراشته و در اهتزاز باشد.#ذبیح علم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.