20 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نشستی به منظورحل مشکل ترانسپورت شهری برگزارشد

نشستی به منظورحل مشکل ترانسپورت شهری برگزارشد

کابل /20 سرطان /باختر وزارت ترانسپورت نشست مشترکی بااداره های ذیرط...

انفجاری درارزگان جان یک کودک را  گرفت

انفجاری درارزگان جان یک کودک را گرفت

ترینکوت /20 سرطان /باختر انفجاریک سرگلولۀ هاوان عصر امروز جان یک...

امریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغوران تحریم کرد

امریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغوران تحریم کرد

واشنگتن/ بی بی سی / ۲۰ سرطان/باختر امریکا علیه گروهی از...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

اعلامیه مطبوعاتی ریاست جمهوری در پیوند به حمله تروریستی در یک مراسم عروسی در شهر کابل

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 27 اسد 
با تاسف و اندوه فراوان، شماری از هموطنان عزیز ما که در یک مراسم عروسی گردهم آمده بودند و خوشی شان را تجلیل می کردند، آماج یک حمله تروریستی قرار گرفتند و جان های شرین شانرا از دست دادند و شماری هم زخمی شدند.
این حمله تروریستی بر محفل خوشی مردم عادی کشور ما صورت گرفته است که هیچ هدف نظامی و دولتی در آن نبود.
رییس جمهوری اسلامی افغانستان این عمل شنیع دشمنان مردم را به شدید ترین الفاظ تقبیح کرد و آنرا بزرگترین و فجیع ترین جنایت علیه بشریت و انسانیت عنوان کرده گفت: آماج قرار دادن مردم ما در مراسم خوشی، مکاتب، مساجد، بازارها و مکان های عامه نشان دهنده قساوت یک گروه هراس افگن است که برای کشتن مردم بی گناه ما کمر بسته است.
رییس جمهوری افزود که جامعه جهانی نباید در قبال این گونه اعمال وحشیانه و ضد بشریت خاموشی اختیار کند، بلکه در ردیابی و محکومیت عاملان آن در کنار مردم افغانستان بایستند.
رییس جمهوری اسلامی افغانستان به مسوولان مربوط هدایت داد تا چگونگی وقوع این رویداد غم انگیز را بررسی همه جانبه کنند و به زخمی ها و خانواده های قربانیان رسید گی عاجل صورت گیرد.
رییس جمهوری گفت که طالبان با نکوهش این حمله نمی‌توانند خود را تبرئه کنند، زیرا آنان خود فراهم‌کننده بستر برای فعالیت تروریستان‌‌اند.
رئیس‌جمهور با تاکید گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، انتقام هر قطره خون مردم بی گناه را از تروریستان جنایت پیشه می گیرند و با استعمال مشروع قوه، آنان را در هر گوشه و کنار کشور به شدت سرکوب خواهند کرد. وی همچنان به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دستور داد تا برای رد یابی و سرکوب عاملان این حمله، از تمام امکانات استفاده کنند.
در پی این جنایت ضد بشری رییس جمهوری تمامی برنامه های مبارزاتی خویش را برای امروز لغو کرد و قرار است بمنظور بررسی وضعیت امنیتی کشور، جلسۀ خاص امنیتی را رهبری کنند.
رییس جمهوری مراتب عمیق تسلیت و همدردی خویش را به خانواده های شهدا ابراز می کند و برای زخمیان صحت کامل از درگاه ایزد متعال تمنا دارد.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.