28 جدی 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دو سر گروه طالبان در لوگر کشته شدند

پل علم/ ۲۸ جدی/ باختر دو سر گروه طالبان در عملیات...

ده ها تن در بخش شیوه‌های موثر باغداری در بلخ آموزش دیدند

مزارشریف/28 جدی/باختر ده ها کارمند ریاست زراعت بلخ در بخش شیوه‌های...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر جمهوری خلق چین دیدار کرد

کابل/۲۸ جدی/باختر در دیدار عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رییس‌جمهوری و وزیر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رییس جمهور: ما انتقام قتل عام شهروندان و هر قطره خون مردم خود را خواهیم گرفت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۲۸ اسد
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در مراسم رسمی گرامی‌داشت از صدمین سالروز استقلال کشور که در قصر دارالامان برگزار شد، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این مراسم، رییس جمهور با تبریکی استقلال کشور، گفت: بدبختانه صدمین سالروز استرداد استقلال افغانستان تحت شعاع یک فاجعه قرار گرفت. هدف از تجلیل شاندار این بود که برای نسل جوان عظمت افغانستان تداعی شود، تا این نسل به خاک و تاریخ خود افتخار کند، قدر استقلال را بداند و احساس وطن دوستی شان بیشتر از پیش تقویت یابد.
رییس جمهور افزود: دشمن آزادی و استقلال ما، دشمن مردم و خاک ما، جشن استقلال افغانستان را تحمل نتوانست. این دشمن باید بداند که با نیروهای شجاع مسلح ما توان مقابله را ندارد و هیچگاه مانع خوشحالی ما شده نمی تواند.
رییس جمهور غنی با اشاره بر حملۀ وحشیانه در یک مراسم عروسی در ناحیه ششم شهر کابل، گفت که طالبان با انکار از دست داشتن در این حمله از بار ملامتی شانه خالی کرده نمی توانند، تهداب این چنین کشتار و قتل های بی رحمانه را آنان نهاده اند. طالبان بارها این چنین حملات ظالمانه، وحشیانه و بی رحمانه را در مساجد، مکاتب و اماکن عامه انجام داده اند و مسوولیت آن را نیز به دوش گرفته اند.
رییس جمهور کشور گفت که ما به خاطر احترام قایل شدن به قربانی های حملۀ تروریستی کابل، بزرگداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور را به تعویق انداختیم و دشمن با ریختاندن خون افراد ملکی، برگزاری مراسم شاندار ما را به تعویق انداخت.
رییس جمهور با تاکید گفت: ما انتقام این حمله و حملات دیگر را حتماً می گیریم. ما انتقام قتل عام شهروندان و هر قطره خون مردم بیگناه خود را خواهیم گرفت.
وی افزود که این انتقام را از دو طریق می گیریم: نخست ما از نیروهای امنیتی و دفاعی خود گرامی‌داشت و قدردانی به عمل می آوریم و ما از این نیروها که برضد تروریستان وحشی مبارزه می کنند و بیرق سه رنگ کشور را به اهتزاز درمی آورند، به افتخار تجلیل می کنیم.
رییس جمهور همچنان گفت: دوم اینکه لانه های داعش را چه در شرق باشند، چه در شمال و یا در مرکز، ریشه کن و نابود می کنیم.
رییس جمهور کشور تصریح کرد که با ارادۀ انتقام گیری در مردم تحرک می آید، ما همه با قوت تمام کار می کنیم، همه ما تعهد و ارادۀ کامل داریم و تصمیم می گیریم که این حرکت مردم سالاری را برضد تروریزم، به یک جنبش ملی مبدل کنیم.
رییس جمهور از تمام ملت خواست تا در زمینۀ افشا کردن افکار و عناصر داعشی همکاری کنند. وی افزود: همانگونه که غازی امان الله خان در روز اعلام استقلال کشور، شمشیرش را از نیام بیرون کرد، حالا زمان آن فرارسیده است که در صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، ملت شمشیر خویش را علیه هیولای تروریزم بیرون کند و علیه آن مبارزه کند.
رییس جمهور گفت: من امروز یکجا با ملت به گلیم غم نشسته ام، با جدیت تعهد می کنم که داعش و تروریستان را ریشه کن می کنم و حامیان آنانرا همین گونه، به گلیم غم می نشانیم.
رییس جمهور با اشاره بر اینکه منشاء و پناهگاه های طالبان و سایر گروه های تروریستی در آن سوی خط دیورند قرار دارد، گفت که من بالای مردم آن سوی خط دیورند صدا می زنم که با استفاده از هر راهکاری که می توانند، مراکز تولید خشونت، آدرس ها و مراکز آموزش آنان را هدف قرار دهند و به تمام جهان افشا کنند، تا از این داعیه برحق ما تمام جهان آگاهی یابد.
رییس جمهور گفت که جامعه جهانی نباید در مقابل این گونه اعمال وحشیانه و ضد بشریت خاموشی اختیار کند، بلکه آنان باید به خاطر ردیابی لانه های تروریستان و نکوهش اعمال آنان، در کنار افغان ها بایستند.
رییس جمهوری اسلامی افغانستان در اخیر سخنانش گفت: جنگ ما با دشمنان بشریت است و باید برای تمام جهان واضح شود که ملت افغان تنها از استقلال خویش دفاع نمی کند، بلکه در دفاع از بقای بشریت برخاسته است.# عبدالخالق

 

Last modified on دوشنبه ، 28 اسد 1398 ، 13:56

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.