28 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت کشته وچهل وپنج زخمی دریک انفجار در زابل

هفت کشته وچهل وپنج زخمی دریک انفجار در زابل

بیشتر قربانیان وزخمیان بیماران وکارکنان شفاخانه مرکزی زابل اند شهرقلات ۲۸...

یکی از قومندانان مشهور طالبان در پاکستان درگذشت

یکی از قومندانان مشهور طالبان در پاکستان درگذشت

کابل 28 سنبله باختر یکی از قومندانان مشهور طالبان که چندی...

آزمون  تثبیت سویه 500 عالم دین برگزارشد

آزمون تثبیت سویه 500 عالم دین برگزارشد

کابل باختر28 سنبله وزارت معارف آزمونی برای تثبیت سویه علمای دین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتاکید دوباره کمیسیون انتخابات:انتخابات در زمان معین آن برگزار خواهدشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 29 اسد / باختر
حواعلم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات امروز در یک نشست خبری بر برگزاری انتخابات شفاف تاکید کردوگفت که این کمیسیون برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمادگی کامل دارد و در وقت تعیین شده آن برگزارخواهد شد.
گزارشگرآژانس باختر می نگارد: رییس کمیسیون مستقل انتخابات همچنان گفت ٬کمیسیون های انتخاباتی طرزالعمل های انتخاباتی را ترتیب کرده اند و تدابیرجلوگیری از تقلب درانتخابات  رامشخص کرده اند .
نورستانی یادآورشدکه مردم ازتکرار تقلب ها درانتخابات پیشرو نگران اند اما کمیسیون انتخابات همواره تلاش دارد  که این پدیده دیگرتکرارنشود ورای مردم آسیب پذیرنشود.
مسوولان درکمیسیون مستقل انتخابات می گویندکه تمام فهرست رای دهندگان همراه با یک دستگاه بایومتریک ٬ وسایل و تجهیزات انتخاباتی به محلات ارسال شده است  .
به گفته آنان٬ کمیسیون انتخابات درجریان برگزاری انتخابات روی برخی موارد ازجمله این که٬دستگاه های بایومتریک یک محل درمحل دیگر قابل استفاده نمی باشد، ورق رای دهی که بدون ثبت بایومتریک باشد ازشمارش خارج می شود و اوراق رای دهی که از تعداد آن درمحل اضافه استعمال شده باشد باطل اعلام می شود .
مولانا محمد عبدالله عضو کمیسیون مستقل انتخابات درمورد نگرانی نهاد های انتخاباتی درباره استخدام کارمندان کمیسیون انتخابات درمرکزو ولایت ها گفت تا 2470 تن به گونه موقت درمرکزوولایات استخدام شده اند .
به گفته وی قراربود که استخدام ازطریق آزمون صورت گیرد اما نسبت نبود زمان کافی٬ این روند درحضور نمایندگان نهاد های انتخاباتی وجامعه مدنی صورت گرفته است .
کمیسیون  مستقل انتخابات در حالی  برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اظهار آمادگی می کند که دوره مبارزات انتخاباتی  میان هفده نامزد انتخابات ریاست جمهوری وارد چهارمین هفته شده است اما این پیکار ها چندان درخشش ندارد. جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.