28 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت کشته وچهل وپنج زخمی دریک انفجار در زابل

هفت کشته وچهل وپنج زخمی دریک انفجار در زابل

بیشتر قربانیان وزخمیان بیماران وکارکنان شفاخانه مرکزی زابل اند شهرقلات ۲۸...

یکی از قومندانان مشهور طالبان در پاکستان درگذشت

یکی از قومندانان مشهور طالبان در پاکستان درگذشت

کابل 28 سنبله باختر یکی از قومندانان مشهور طالبان که چندی...

آزمون  تثبیت سویه 500 عالم دین برگزارشد

آزمون تثبیت سویه 500 عالم دین برگزارشد

کابل باختر28 سنبله وزارت معارف آزمونی برای تثبیت سویه علمای دین...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتدسته انتخاباتی صلح و اعتدال در لبه فروپاشی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر اول سنبله
محمد محقق معاون دوم دسته انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری محمد حنیف اتمرنامزد ریاست جمهوری در انتخابات آینده٬ به دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله پیوست.
تیم ثبات و همگرایی٬ یوستن محمد محقق؛ رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به این تیم انتخاباتی را تایید کرده است. اما شخص محمد محقق در این باره چیزی نه گفته است.
دراطلاعیه تیم ثبات و همگرایی  گفته شده است(داکتر عبدالله عبدالله و  حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به رهبری حاجی محمد محقق با در نظرداشت وضعیت حساس فعلی کشور، بادرک مسوولیت‌های بزرگ ملی،‌ برای تقویت وحدت ملی و تضمین یک افغانستان متحد، سربلند، قوی و پرافتخار توافق کردند تا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ مشترکأ به مبارزه بپردازند.)
از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی در شش سرطان ماه گذشته٬ دسته انتخاباتی (صلح و اعتدال )تحرک چندانی نداشته است .این دسته انتخاباتی باری ارگ ریاست جمهوری را به مداخله در امور انتخابات متهم ساخت و در کنار آن ناظر پیشرفت های سیاسی  باقی ماند وبه گونه رسمی مبارزات انتخاباتی خود را به حالت تعلیق در آورد.
مگردر اصل نشانه های جدی از اختلاف میان رهبری این دسته انتخاباتی وجود داشت که مانع حضور فعال این تیم در مبارزات انتخاباتی شده بود.
این دسته انتخاباتی ازائتلاف چهره های برجسته حزب جمعیت اسلامی (عطامحمدنور٬محمد اسماعیل خان و یونس قانونی ) با محمد حنیف اتمر سابق مشاور امنیت ملی شکل گرفته است مگر دیدگاه متفاوت میان محمد حنیف اتمرو عطامحمد نور در خصوص پست صدارت در حکومت آینده٬ این دسته انتخاباتی را دچار آشفتگی کرد.
این دسته انتخاباتی با شعارهای بلند وارد صحنه شده بود ٬چنانجه باری محمد یونس قانونی در یک صحبت تیلفونی که در صفحات مجازی بازتاب وسیع یافت یافته بود گفته بود ( تنها محمد حنیف اتمر است که می تواند ٬محمد اشرف غنی را از ارگ ریاست جمهوری بیرون کند. )
گفته های وجود دارد که محمد یونس قانونی و عطامحمد نور هم با دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله در تماس اند تا با این دسته انتخاباتی یکجا شوند همچنان حرف های وجود دارد که محمد حنیف اتمر وشمار دیگری از اعضای تیم وابسته با او٬ با دسته انتخاباتی( دولت ساز) که از سوی محمد اشرف غنی رهبری می شود در تماس اند تا با این دسته یکجا شوند. اما هر دو ستاد انتخاباتی تاکنون این گفته ها را تایید ویا رد نکرده اند.
به این ترتیب یکی از دسته های مطرح انتخاباتی در لبه فروپاشی قرار دارد. صائم

Last modified on شنبه ، 2 سنبله 1398 ، 03:59

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.