01 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

قرارداد انکشاف دیزاین تعمیرجدید موزیم ملی ، امضا شد

قرارداد انکشاف دیزاین تعمیرجدید موزیم ملی ، امضا شد کابل/ اول...

نشست مشورتی٬ نظرخواهی پیرامون مسودۀ پالیسی رسانه های همگانی ، برگزارشد

کابل/ اول دلو/ باختر به حضورداشت حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات...

تبصره

تبصره

کابل/ اول دلو/ باختر حادثه دیروز در شهر کابل...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسازمان همکاری های اسلامی از صلح و انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، پشتیبانی قاطع کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 3 سنبله
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با داکتر یوسف بن احمد العثیمین سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی، در شهر جده دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار هردوجانب در رابطه به مبارزه مشترک در برابر تروریزم و افراطیت، مذاکرات مستقیم صلح  با حکومت، برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری و ایجاد پوهنتون اسلامی در افغانستان، بحث کردند.
سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی به محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور، خانواده های قربانیان و مردم افغانستان به خاطر حمله بالای مراسم عروسی در شهر کابل، ابراز همدردی کرد و از طالبان خواست تا از انجام این چنین خشونت ها دست بردارند و به مذاکرات بین افغانان با حکومت افغانستان حاضر شوند.
وی همچنان از مذاکرات صلح بین افغانان و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری حمایت خویش را اعلان کرد و گفت که آنان در بخش صلح آمادۀ هرگونه همکاری اند. رییس سازمان همکاری های اسلامی تعهد کرد که به هدف نظارت از روند انتخابات ریاست جمهوری، ناظران شان را به افغانستان اعزام خواهد کرد.
رییس جمهور کشور از سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی به خاطر ابراز همدردی، اعلان حمایت از روند صلح و انتخابات ریاست جمهوری و اعزام ناظران انتخاباتی به افغانستان، تشکر کرد. وی افزود که صلح خواست اساسی افغانان و اولویت مهم حکومت افغانستان است و در این بخش همکاری سازمان همکاری های اسلامی را، مهم خواند. 
رییس جمهور کشور با اشاره به نقش علمای کرام در از بین بردن تروریزم و افراطیت، گفت : علمای جید ما باید با علمای کشورهای اسلامی به خاطر از بین بردن تروریزم، ذهنیت و بسترهای افراطیت و انسجام نصاب مدارس، مشترکاً کار کنند.
همچنان در این دیدار، سکرترجنرال سازمان همکاری های اسلامی، افغانستان را شریک مهم جامعه بین المللی که مشروعیت جهانی دارد، خواند و گفت که به همین خاطر باید تمام جهان در مبارزه علیه تروریزم و ختم جنگ جاری در افغانستان، با این کشور همکار باشند. ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.