15 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یک چاه گاز در جوزجان موفقانه حفر شد

شبرغان ۱۴ حمل باختر مسوولان محلی جوزجان می گویند که...

سرازیر شدن سیلاب ها در فراه جان سه کودک را گرفت

کابل / ۱۵ حمل/ فراه در اثر بارش شدید باران و...

فرد مبتلا شده به ویروس کرونا در بغلان تحت درمان قرار گرفت

پلخمری/ ۱۵ /حمل فرد مصاب شده به ویروس کرونا در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهور غنی: تسلیم گذشته نمی شویم، با نیت، اراده و تعهد به بحران ها نقطۀ پایان می گذاریم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر ۱۹ سنبله
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در مراسم معرفی احمدضیا سراج سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬‌در این مراسم که در تالار وزارت دفاع ملی برگزار شد ، رییس جمهور گفت: نخست حلول دهۀ محرم و روز شهادت شهید احمدشاه مسعود و هفته شهید و همچنان شهدای پرافتخار دیگر ما شهید مزاری، شهید استاد ربانی، شهید کاظمی، شهید حاجی عبدالقدیر، شهید حاجی عبدالحق، شهید جنرال رازق و شهدای افتخار آفرین قوای امنیتی و دفاعی و راه آزادی کشور را تسلیت می گویم و امروز روزیست که می خواهم از قوای دلیر، قهرمان، شجاع و وطندوست ابراز امتنان کنم.
رییس جمهور افزود: قهرمانی های شما موجب سربلندی ملت و سرقومندان اعلی قوای مسلح تان شده است و در شرایط دشوار شجاعانه عمل کردید و پیروزی شما را در  ولسوالی های وردوج و یمگان ولایت بدخشان تبریک می گویم.
رییس جمهور کشور گفت: این حقیقت را باید بدانید که قوای امنیتی و دفاعی افغانستان نه شکست خورده است و نه هم شکست می خورد، زیرا در اینجا ظرفیت، نیت و اراده وجود دارد.
محمد اشرف غنی خطاب به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت: شما از وجب وجب خاک این کشور دفاع می کنید و فرزندان اصیل این وطن هستید.
وی اضافه کرد: قوای امنیتی و دفاعی، پولیس ملی، امنیت ملی و اردوی ملی ما مانند یک مشت محکم اند و هر سه قوا یک سلسلۀ زنجیرۀ یی استند که به صورت اساسی وصل شده اند و هر روز قوی تر می شوند.
رییس جمهور تصریح کر که قوای امنیتی و دفاعی ما از دشمنان ما فرق دارد. ما پاسخگو و حسابده هستیم. یک سنت نجیبۀ یی که رییس پیشین امنیت ملی به جا گذاشت این است که خود را مسوول اشتباهات زیردستان خود دانست و استعفا داد.
رییس جمهور کشور گفت که ملکیت روند صلح از مردم افغانستان است و صلح افغانستان سمتی، قومی و حزبی نیست، بلکه خواست تمام مردم افغانستان است.
وی افزود : طرح صلح افغانی است و عملی کردن آن نیز افغانی خواهد بود. ما بودیم که اجماع ملی، منطقوی و بین المللی را در رابطه به صلح و شرایط را برای آن ایجاد کردیم، اما طالبان فکر نادرست کردند، این ملت به زور هرگز تسلیم نمی شود.
رییس جمهوری گفت که اگر ما باعزت و در پرتو حقایق صحبت می کنیم، معنایش ضعف نیست، راه ما واضح است. ما صلح پایدار و باعزت را انتخاب کرده ایم و به عقب بر نمی گردیم.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: مالک، طراح و عملی کنندۀ صلح افغانان است. از من هرگونه قربانی می خواهید حاضرم، اما جمهوری اسلامی افغانستان قابل معامله نیست و همچنان قانون اساسی و حقوق اساسی زنان و مردان این سرزمین قابل معامله نیست.
وی گفت که یک ملت آزاد همیشه تصامیم خود را باید به گونۀ آزادانه بگیرد. ما نظام های مختلف را تجربه کرده ایم، تنها راه حل بحران های میراثی چهل ساله، تطبیق قانون اساسی و برگزاری انتخابات است.
رییس جمهوری از قوای امنیتی و دفاعی کشور به خاطر تامین امنیت انتخابات پارلمانی ابراز امتنان کرد و گفت که در آن زمان برای شما لقب پاسداران مردم سالاری داده بودم.
وی افزود که وظیفۀ قوای امنیتی و دفاعی کشور در روزهای آینده این است که زمینه برگزاری یک انتخابات سرتاسری، شفاف و افغانستان شمول را فراهم کنید.
رییس جمهور در اخیر سخنانش با آرزوی موفقیت به رییس جدید ریاست عمومی امنیت ملی، گفت که تسلیم گذشته نمی شویم، با نیت، اراده و تعهد به بحران های گذشته نقطۀ پایان می گذاریم و جایگاه قوای امنیتی و دفاعی ما و شهدای این نهاد ها به خط زرین ثبت تاریخ خواهد شد.
در این مراسم محمد معصوم ستانکزی سرپرست پیشین ریاست عمومی امنیت ملی نیز صحبت کرد و با تاکید بر اینکه نباید مجاهدینی را که در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی در سراسر کشور از وجب وجب این خاک دفاع کرده اند، فراموش کرد، گفت که امروز نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حمایت سراسری مردم کشور را با خود دارند.
ستانکزی گفت که نهاد امنیت ملی یک نهاد با اعتبار نه تنها در کشور بلکه به سطح منطقه است و این نهادی نیست که در یک روز ایجاد شده باشد، بلکه ستون های آن گام به گام گذاشته شده است.
وی افزود که شماری فکر می کنند که سازمان استخباراتی افغانستان سیاسی عمل می کند، اما هر تصمیمی که در اینجا گرفته شده است بر اساس قضاوت های مسلکی بوده است.
سرپرست پیشین ریاست عمومی امنیت ملی با اشاره به سنت نامناسب فاش کردن اسرار اداره گفت که ماموران یک سازمان باید راز سازمان را در سینه حفظ کند. وی افزود که اصول و ضوابط باید جای احساسات را بگیرد.
همچنان در این مراسم احمد ضیا سراج سرپرست جدید ریاست عمومی امنیت ملی صحبت کرد و با تشکر از اعتماد رییس جمهور و رهبری حکومت گفت که به نمایندگی از منسوبان امنیتی تعهد می سپارم که به خاطربرآورده کردن توقعات مردم کشور و رهبری حکومت از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نورزم.
وی راهی را که دشمن انتخاب کرده است، نادرست خواند و گفت که این راه جز قتل و زمینۀ سازی برای فعالیت های تروریستی و تخریبی چیز دیگری نیست.
سرپرست امنیت ملی گفت: پیام من به نمایندگی از منسوبان امنیتی این است که تا یک تن از این منسوبان زنده باشد ما حاضر نیستیم که دشمن به نیات شوم خود برسد و آزادی های مردم را سلب کند.
سراج افزود که ما روزهای تاریخی را در پیشرو داریم و تعهد می سپارم که ماموریت خود را تحت قیادت رهبری مدبرانه رییس جمهور به دقت انجام می دهیم.
وی گفت که ظرفیت های بشری و تخنیکی ریاست عمومی امنیت ملی در حال رشد است و روز به روز ساحه فعالیت افراد مخرب و تروریستان را تنگ تر می کند.
احمد ضیا سراج در اخیر سخنانش نقش و همکاری مردم را در تامین امنیت مهم خواند وگفت که ما روابط خویش را با مردم و نهادهای امنیتی بیشتر تقویت می بخشیم. وی افزود که برنامه و استراتیژی روشن برای پنج سال داریم و تغییر و تبدیلی مانع تطبیق این استراتیژی نمی شود.#عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.