26 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مسوول بمب گذاری گروه طالبان درتخار کشته شدند

مسوول بمب گذاری گروه طالبان درتخار کشته شدند

شهرتالقان ۲۵ میزان باختر مسوول کمیته نظامی گروه طالبان در تخار...

شاهراه کابل – قندهار ازسوی تظاهر کنندگان بسته شد

میدان شهر۲۵ میزان باختر شاهراه کابل – قندهار ازسوی تظاهر کنندگان...

طالبان در زابل و ارزگان متحمل تلفات شدند

طالبان در زابل و ارزگان متحمل تلفات شدند

شهرقلات ۲۵ میزان باختر هفت طالب مسلح در حمله های هوایی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس جمهوری با آخرین کاروان حجاج، که از سفر حج برگشتند، دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 24 سنبله
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی با آخرین کاروان حجاج که از بیت الله شریف به وطن برگشتند، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار، ابتدا مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت، ارشاد، حج و اوقاف صحبت کرد و از توجه خاص رییس جمهور به حجاج افغانستان ابراز امتنان کرد و گفت که نسبت به سال های گذشته، در روند حج، تغییرات مثبت به میان آمده است.
وی افزود که امسال حجاج افغانستان در مدت ۲۵ روز به کشور انتقال شدند و مدت ۳۸ روز را در مراسم حج سپری کردند و روند حج امسال کامیاب ارزیابی شده است.
بعد حاجی علی عطایی و حاجی امین‌الله ازره وال به نمایندگی از حجاج صحبت کردند و با تشکر از رییس جمهوری به خاطر استقبال از حجاج در میدان هوایی، گفتند که ما برای آرامش و صلح و ثبات افغانستان با ختم های قرآن عظیم الشان، دعا کردیم.
آنان خواستار توجه بیشتر به روند حج شدند و گفتند که به خاطر موفقیت این روند باید برنامه های استراتیژیک طرح و تطبیق شود تا تسهیلات بیشتر برای حجاج فراهم شود.
سپس رییس جمهوری صحبت کرد و با ابرازخوش آمدید به حجاج افغان، گفت: برای من افتخار بزرگ است که از شما استقبال می کنم.
رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد که طاعات و عبادات حجاج و دعاهای شان برای ختم جنگ تحمیلی و بحران چهل سالۀ کشور، قبول درگاه ایزد متعال شود.
رییس جمهوری گفت که در روند حج، به اداره و مدیریت بیشتر نیاز است و دولت برنامه همه جانبه در این خصوص روی دست دارد. موفقیت روند حج نه تنها وظیفه وزارت ارشاد، حج و اوقاف است، بلکه تمام ادارات دولت در این خصوص مسوولیت دارند.
وی افزود که به خاطر ایجاد سهولت های بیشتر برای حجاج، محل های بودوباش آنان و روند انتقالات اصلاح می شود و شرکت آریانا به پا ایستاده می شود. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.