03 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رؤسای جمهور افغانستان و امریکا دیدار کردند

رؤسای جمهور افغانستان و امریکا دیدار کردند

کابل / 2 دلو/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

پیکر جوان شیر حیدری به خاک سپرده شد

پیکر جوان شیر حیدری به خاک سپرده شد

کابل/ 2 دلو/ باختر پیکر جوان شیر حیدری رییس اتحادیه سینماگران...

نخستین تولی اردوی محلی در ازره ایجاد شد

نخستین تولی اردوی محلی در ازره ایجاد شد

پل علم /۲دلو/ باختر یک تولی اردوی محلی درولسوالی ازره لوگر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی، در مراسم معرفی رییس ادارۀ بازرس افغانستان اشتراک کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / 17 میزان / باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در مراسم معرفی غزال حارس رییس ادارۀ بازرس افغانستان، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این مراسم که در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد و در آن بانوی اول کشور، استاد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور و شمار دیگری از اراکین دولتی حضور داشتند،  ابتدا حکم رییس جمهور در این خصوص توسط اسدالله غضنفر مشاور فرهنگی رییس جمهور، خوانده شد.
رییس جمهور کشور در سخنرانی خویش، درکنار تبریکی به خانم غزال حارس، گفت: وظیفه اول رییس جمهور تطبیق قانون است و من افتخار می کنم که نهادهای عدلی و قضایی کشور تحت مدیریت مدبرانۀ مسوولان مربوطه، وظایف شان را در چوکات قوانین نافذۀ کشور انجام می دهند.
وی افزود که حکومت افغانستان در راستای مبارزه با فساد پیشرفت های چشمگیر داشته است و نیاز است تا تلاش ها در این خصوص تسریع شود.
رییس جمهور گفت: هر ادعایی که بالای مقامات دولتی به شمول رییس جمهور وجود داشته باشد، قابل بازرسی است و ضرورت ایجاد ادارۀ بازرس افغانستان همین بود که سؤاستفاده های مادی و معنوی مورد بررسی قرار گیرد.
رییس جمهور از غزال حارس که مسوولیت این ادارۀ مهم را پذیرفت، تشکر کرد و به تمام اداره هاهدایت داد تا همکاری لازم با وی انجام دهند.
سپس غزال حارس رییس ادارۀ بازرس افغانستان صحبت کرد و با تشکر از اعتماد رییس جمهور، گفت: تعهد می کنم که با قاطعیت و بی طرفی کامل و در روشنایی قوانین نافذۀ کشور و پالیسی های دولت جمهوری اسلامی افغانستان، وظیفه خویش را به پیش ببرم.
وی گفت که پدیدۀ فساد، پیچیدۀ است و اثرات ناگوار در جامعه به جا می گذارد و متاسفانه روند حکومتداری و در مجموع مردم سالاری را به چالش مواجه کرده است.
بازرس افغانستان گفت: مبارزه با فساد زمانگیر است، اما تلاش می کنیم که وظایف خویش را به وجه احسن انجام دهیم تا اعتماد مردم به دولت اعاده شود.
غزال حارس رییس ادارۀ بازرس افغانستان در اخیر سخنانش بر حمایت سیاسی و مردمی در راستای مبارزه با فساد تاکید کرد. احمد ضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.