25 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

۹ هزار پرستار ایرانی به کرونا مبتلا شده‌اند

۹ هزار پرستار ایرانی به کرونا مبتلا شده‌اند

تهران/ بی بی سی / ۲۵سرطان/ باختر محمد میرزابیگی رییس عمومی سازمان...

یک شرکت امریکایی از پیشرفت تازه در آزمایش واکسین کرونا خبر داد

یک شرکت امریکایی از پیشرفت تازه در آزمایش واکسین کرونا خبر داد

واشنگتن/ بی بی سی ۲۵سرطان/ باختر شرکت مادرنا تراپیوتیکز از پیشرفت تازه...

پنتاگون خروج قوای امریکایی از پنچ پایگاه افغانستان را تایید کرد

پنتاگون خروج قوای امریکایی از پنچ پایگاه افغانستان را تایید کرد

واشنگتن/ وی او ای ۲۵سرطان/ باختر وزارت دفاع ایالات متحده امریکا تایید...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی : حفظ جمهوریت و حقوق شهروندی مردم افغانستان برای ما خط سرخ است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۱۸ میزان/باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته با خانم مگی هاسن و کرس ون هولن سناتوران ایالات متحده امریکا دیدار کرد و روی امنیت، صلح و انکشاف افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد٬ در این دیدار که در ارگ انجام شد، سناتوران امریکایی برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری را به مردم و حکومت افغانستان تبریک گفتند و از تعهد حکومت برای برگزاری انتخابات و اشتراک مردم در این پروسه قدردانی کردند و آنرا برای تحکیم پایه های مردم سالاری ارزنده خواندند.
سناتوران نامبرده دستآوردهای حکومت افغانستان را در زمینه رشد اقتصادی، اصلاحات و افزایش عواید، مورد ستایش قرار دادند و از تلاش های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به خاطر تامین امنیت پروسۀ انتخابات قدردانی کردند.
رییس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به سناتوران ایالات متحده امریکا، از همکاری ها و حمایت دوامدار آن کشور به افغانستان تشکر کرد. وی به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان به خانواده های آنعده از شهروندان امریکا که در جنگ افغانستان قربانی شده اند، ابراز تسلیت کرد.
رییس جمهور تصریح کرد که افغانستان با همکاری جامعه جهانی پس از سال ۲۰۰۱ فصل جدیدی از نوسازی و بازسازی را آغاز کرد که تا اکنون به دستاوردهای بزرگی نایل شده است. مسیری را که مردم افغانستان انتخاب کرده اند، برگشت ناپذیر است. وی افزود: افغانستان در راستای خودکفایی گام های بزرگی برداشته است و خواست ما این است که سیاست کمک های جامعه جهانی به روابط تجاری مبدل شود.
رییس جمهور غنی گفت که حکومت و مردم افغانستان به دوام نظام جمهوریت و رسیدن به صلح باعزت و پایدار که به مالکیت و رهبری دولت افغانستان باشد، متعهد اند و کار می کند. وی افزود که صلح برای حکومت افغانستان در اولویت کاری قرار دارد، اما صلحی که منتج به قطع جنگ و خشونت شود.
رییس جمهور غنی خاطر نشان کرد که در دو سال گذشته موضوع جمهوریت و صلح باعزت به یک گفتمان ملی مبدل شده است، مردم افغانستان مبدل به شهروندان مسوول شده اند، قوت اجتماع امروزی افغانستان به مراتب بلندتر از گذشته است و زنان نقش عمده در گفتمان صلح دارند. وی افزود : ما خواهان صلحی هستیم که تمام این ارزش ها در آن محفوظ بمانند.
رییس جمهور گفت: شرایط ما برای پروسه صلح واضح است، حفظ جمهوریت و حقوق شهروندی مردم افغانستان برای ما خط سرخ است.
رییس جمهور غنی افزود که برگزاری انتخابات یک نیاز بود تا مردم افغانستان برای حکومت مشروعیت و صلاحیت لازم بدهند که روند صلح به پیش برده شود. رییس جمهور گفت که اشتراک مردم در انتخابات بیانگر تعهد آنان برای تداوم جمهوریت است.
سناتوران ایالات متحده امریکا با ستایش از نیت، تعهد و تلاش های حکومت افغانستان برای رسیدن به صلح گفتند: مردم افغانستان سال های زیادی را در جنگ سپری کرده اند، ما خواهان ختم جنگ و تامین صلحی هستیم که استوار به خواست دولت و مردم افغانستان باشد.
آنان با تاکید گفتند : صلحی که بالای مردم افغانستان تحمیل شود و دستآوردهای ۱۸ سال پسین را با خطر مواجه کند، برای ما قبول پذیرش نیست. آنان افزودند که اگر حکومت افغانستان محور مذاکرات صلح نباشد، از این روندنتیجۀ به دست نخواهد آمد.
سناتوران ایالات متحده امریکا گفتند که حکومت و مردم ایالات متحده امریکا همیشه در کنار مردم افغانستان خواهند بود و به همکاری های شان با این کشور ادامه می دهند.#عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.