10 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

 سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

سرپرست وزارت امورخارجه با سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل، دیدارکرد

کابل / 9 میزان / باختر محمد حنیف اتمرسرپرست وزارت...

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

محمداشرف غنی ، گزارش کارکردهای وزارت انکشاف دهات را شنید

کابل /9 میزان / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری...

 داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

داکترعبدالله ازجریان کارساختمان جدید سفارت افغانستان دراسلام آباد، دیدن کرد

کابل/ ۹ میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای عالی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با هیئت کانگرس ایالات متحدۀ امریکا دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۲۹میزان/  باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته با هیئت کانگرس ایالات متحدۀ امریکابه ریاست خانم نانسی پلوسی، دیدار کرد.
در این دیدار که در ارگ انجام شد، ابتدا رییس جمهوری به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان از همکاری و حمایت های همیشگی مالی و سیاسی ایالات متحدۀ امریکا به افغانستان در ۱۸ سال گذشته، تشکر کرد.
همچنان رییس جمهوری از قربانی های نیروهای امریکایی در افغانستان که برای ثبات و امنیت و اهداف مشترک هر دو کشور رزمیده اند، سپاسگزاری کرد.
رییس جمهوری از ایالات متحدۀ امریکا به خاطر اینکه در روند های دموکراتیک با افغانستان کمک می کند، ابراز امتنان کردو گفت که مشارکت ما با امریکا پایدار بوده و پایدار خواهد ماند.
وی افزود: تراژیدی یازده سپتامبر کشورهای ما را با هم متحد کرد  و ما خواهان حمایت های امریکا از افغانستان و گسترش روابط میان دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه در بخش امنیتی هستیم.
رییس جمهور در خصوص صلح گفت که صلح برای ما اولویت دارد، صلحی که به رهبری و مالکیت افغانان باشد و ارزش های قانون اساسی و حقوق زنان در آن حفظ شود.
رییس جمهور غنی تصریح کرد که چگونگی نوعیت حضور ایالات متحدۀ امریکا در افغانستان بر اساس پیمان هایی است که بین دو کشور به امضا رسیده است و درمورد هر تصمیم مبنی بر چگونگی حضور نیروهای امریکا در افغانستان، در آینده میان دو کشور بحث خواهد شد.
سپس بانوی اول کشور صحبت کرد و گفت که نقش زنان در افغانستان از حاشیه به متن آمده است و آنان در تصمیم گیری های بزرگ سهم چشمگیر دارند.
جانب افغانستان در این دیدار در مورد پیشرفت ها در عرصه های حکومت داری خوب، مبارزه با تروریزم و فساد اداری، اصلاحات در بخش های خدمات ملکی و رشد معارف و صحت صحبت کرد و بر صلح پایدار که منافع مردم افغانستان در آن حفظ باشد، تاکید کرد.
رییس جمهور همچنان وضعیت کلی تهدیدات را تشریح کرد و گفت که القاعده و داعش هنوز هم به عنوان تهدید جدی برای امنیت افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا مطرح اند و طالبان زمینۀ فعالیت ها را برای گروه های تروریستی فراهم می کنند و افراد ملکی را عمداً هدف قرار می دهند و هدف شان این است که به نظام آسیب برسانند که خوشبختانه به هدف شان نرسیدند.
رییس جمهوری در رابطه به برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری گفت که مردم ما علی رغم تهدیدها، به پای صندوق های رای رفتند و نیروهای امنیتی و دفاعی بی طرفانه این روند ملی  را تامین امنیت کردند.
در مقابل خانم نانسی پلوسی رییس کانگرس ایالات متحدۀ امریکا صحبت کرده، گفت: دلیل حضور ما در افغانستان این است که یک زمانی طالبان در این کشور میزبان تروریستان بودند که بالای ما حمله کردند و ما هرگز نمی خواهیم که افغانستان دوباره به لانۀ تروریزم مبدل شود.
وی با ستایش از دستآوردهای زنان در افغانستان، گفت: حفظ دستآوردها و تامین حقوق زنان افغان برای ما یکی از اولویت ها در کانگرس ایالات متحدۀ امریکا است .
خانم پلوسی گفت: ما به دستاوردها، تعهدات و اولویت های شما و همچنان به منافع ملی و تلاش های تان به منظور خاطر دوستی دوامدار با ایالات متحدۀ امریکا، احترام قایل هستیم و حفاظت این دستآوردهای مشترک، برای همه ما اولویت دارد.. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.