28 عقرب 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد اشرف غنی رییس جمهوری با وزیر دفاع امریکا دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/29میزان /باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روزگذشته با مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا که در راس یک هیئت عالی رتبۀ آن کشور به کابل آمده بود، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو جانب روی مسایل امنیتی افغانستان، منطقه و فرا منطقه، مبارزه با تروریزم، تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و همکاری ها میان دو کشور در عرصه های مختلف، بحث و تبادل نظر کردند.
ابتدا مارک اسپر به نمایندگی از حکومت و مردم ایالات متحدۀ امریکا، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خاطر رویداد تروریستی هسکه مینۀ ولایت ننگرهار به رییس جمهوری ابراز کرد و از تلاش های حکومت و نیروهای امنیتی ودفاعی افغانستان به منظور برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست جمهوری و اشتراک مردم در این روند ملی، ستایش کرد.
همچنان وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا بر اثربخشی کمک های آن کشور به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کرد.
در مقابل، رییس جمهوری در مورد اقدامات عملی و نظاممند حکومت افغانستان در امر مبارزه با فساد اداری به ویژه مبارزه با فساد در نهاد های امنیتی و دفاعی کشور صحبت کرد و در خصوص اقدامات بعدی نیز روشنی انداخت.
در این دیدار هر دو جانب کنار صحبت در خصوص اقدامات بعدی در روند صلح، در مورد اوضاع افغانستان، منطقه و فرامنطقه نیز بحث کردند.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.