21 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نشستی به منظورحل مشکل ترانسپورت شهری برگزارشد

نشستی به منظورحل مشکل ترانسپورت شهری برگزارشد

کابل /20 سرطان /باختر وزارت ترانسپورت نشست مشترکی بااداره های ذیرط...

انفجاری درارزگان جان یک کودک را  گرفت

انفجاری درارزگان جان یک کودک را گرفت

ترینکوت /20 سرطان /باختر انفجاریک سرگلولۀ هاوان عصر امروز جان یک...

امریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغوران تحریم کرد

امریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغوران تحریم کرد

واشنگتن/ بی بی سی / ۲۰ سرطان/باختر امریکا علیه گروهی از...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مسلم یار: دانسته نمی شودکه نماینده امریکا چه دیدگاه برای آینده افغانستان دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۲۹ عقرب /باختر
فضل‌هادی مسلم یار رییس مشرانوجرگه امروز با خانم کران دیکرمعاون سفارت ایالات متحده امریکا مقیم کابل، ملاقات کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی مشرانوجرگه به آژانس باختر٬این ملاقات پیرامون روند صلح و آغاز مذاکرات میان افغانان، تقویت همکاری‌ها میان پارلمان‌های دوکشور،مبارزه بافساد اداری، تجهیزوتقویت لازم نیروهای امنیتی،دستآوردهای چشمگیرنیروهای امنیتی افغان درسرکوب داعش وبرخی موضوعات مورد علاقه بحث شد.
فضل‌هادی مسلم یاررییس مجلس ، فساد اداری را یک پدیده شوم وزیان باردانست از تعهد دولت افغانستان درامرمبازره جدی با آن یاد آوری کردو ابراز امیدواری کرد که همکاران بین المللی به خصوص ایالات متحده امریکا در این راستا نیزهمکاری لازم کند.
رییس مشرانوجرگه تامین صلح‌ را ، نیازاساسی مردم افغانستان عنوان کرده گفت امیدواریم ایالات متحده امریکا به شکایات که در این زمینه وجود دارد توجه کنید و مردم افغانستان از هرپیشرفتی درراستای  گفت وگوها باطالبان ،درجریان قرار گیرند که تصامیم مشترک و هماهنگ گرفته شود.
موصوف گفت که درقبال  گفت وگوهای صلح باطالبان ،ممکن اراده برایالات متحده امریکا وداکتر زلمی خلیلزادشک وجود نداشته باشد اما ازاینکه مذاکرات بدون اشتراک نمایندگان مردم و حکومت به پیش برده می شود و دانسته نمی شودکه نماینده خاص امریکا چه دیدگاه برای آینده افغانستان دارد و عملاً در روند صلح کدام ما جرای در حال جریان است ما را به طرف شک می برد.
رییس مجلس سنا نزدیکی روابط و همکاری میان پارلمان های دوکشورهم پیمان را به ویژه درنظارت ازعملکرهای حکومتی موثردانست و برتقویت این روابط تأکید کرد وهم ازفداکاری های نیروهای امنیتی ودفاعی افغان وحمایت قاطع ،درامرسرکوب داعش به نیکویی یاد آوری کرد وحمایت جامعه جهانی از سکتورامنیتی افغانستان را حیاتی و با اهمیت تلقی کرد.
سپس خانم کران دیکرمعاون سفارت ایالات متحده امریکا درسخنانش ازکوشش‌های رییس واعضای مجلس سنا درقبال مبارزه بافساد اداری وتصمیم‌های ملی این نهاد ستود و ازحمایت کشورش دراین موارد یاد کرده  افزود برای دریافت نظریات ومشوره‌های اهم اعضای مشرانوجرگه درمسایل مختلف ، اقدام می گردد. ونیز تقاضای نشست های متواتر وهمآهنگی موثر کرد.
وی ضمن اینکه از دستآوردهای خوب نیروهای امنیتی درسرکوب داعش درننگرهارستایش کرد و از آماد گی‌‌های کشورش برای کمک ‌بیشتربا افغانستان یاد آوری کردو تصمیم دولت افغانستان مبنی بررهایی سه تن از زندانیان طالب را گام مهم برای آغاز مذاکرات مستقیم باطالبان دانست.
معاون سفیر امریکا با اشاره به سفرها و گفت وگوهای داکترزلمی خلیلزاد باطالبان گفت که امریکا در روند صلح تنها درصدد ایجاد دریچه برای مذاکرات بین الافغانی بوده وقطعاً روی حکومت آینده افغانستان بحث نمی شود بل بحث ها در بخش امنیتی متمرکز است وهرگونه تصمیم در قبال مسایل داخلی، مالکیت‌ خود افغانان می باشد.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.