07 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ستراتیژی مدون همه جانبه صلح نیاز است

کابل / 6 جوزا/ باختر تردیدی وجود ندارد...

شمارمبتلایان ویروس کرونا درهرات افزایش یافت

شمارمبتلایان ویروس کرونا درهرات افزایش یافت

هرات/ 6 جوزا/ باختر ریاست صحت عامۀ هرات ازثبت هشتاد وپنج...

حمدالله محب به پکتیاسفرکرد

حمدالله محب به پکتیاسفرکرد

گردیز/ 6 جوزا/ باختر داکترحمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی صبح...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

برنامه همه جانبۀ مدیریت مالی نهادهای امنیتی، مورد ارزیابی قرار گرفت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۱۱ قوس/ باختر
محمداشرف غنی رییس ‌جمهوری اسلامی افغانستان و سرقومندان اعلی قوای مسلح، امروز در نشستی با معینان وزارت های دفاع ملی و امور داخله، برنامه همه جانبۀ مدیریت مالی نهادهای امنیتی را به منظور صرفه‌جویی در مصارف و جلوگیری از ضیاع منابع، بررسی قرار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬در این نشست که در ارگ انجام شد، رییس جمهوری پس از  استماع گزارش صرفه‌جویی سال ۱۳۹۸ در وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله، گفت که صرفه‌جویی‌های چشم‌گیری در مصارف نهادهای امنیتی و دفاعی به خصوص در بخش تیل، اعاشه، تجهیزات غیر ضروری و قراردادها، صورت گرفته است.
وی با تاکید گفت که مصارف بودجه در نهادهای امنیتی باید با ضریب افزایش اثر بخش انجام شود و نیاز است تا اسلوب  سیستم مالی معیاری  ترتیب شود.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد که برنامه بودجه در نهادهای امنیتی و دفاعی و همچنان برنامه صرفه‌جویی در این نهادها بر اساس اهداف ترتیب شود که اثر بخشی در مصرف بودجه به میان آید.
وی همچنان تاکید کرد که در مقابل فساد مبارزۀ جدی انجام شود و به جلوگیری از ضایع شدن منابع نیز تمرکز بیشتر صورت گیرد.
رییس جمهوری با اشاره به تورم تشکیلاتی در نهادهای امنیتی و دفاعی، به مسوولان هدایت داد بر تشکیلات نهادهای مربوط  تجدید نظر کنند و از تورم تشکیلاتی جلوگیر کنند.
رییس جمهوری گفت که ارزیابی همه‌جانبه از تأسیسات نظامی، تجهیزات و وسایط به سطح ولسوالی‌ها انجام شود تا تصویر واضح به میان آید. وی افزود که بر اساس این ارزیابی، کمبودی‌ها و نیازمندی‌ها روشن شود و روی طرح برای رفع‌ کردن نیازمندی‌ها نیز کار صورت شود.
رییس جمهوری  بر حفظ و مراقبت تأسیسات، تجهیزات و وسایط تاکید کرد و به مسوولان هدایت داد که برنامۀ منظمی برای حفظ و مراقبت تأسیسات، تجهیزات و وسایط نهادهای امنیتی و دفاعی ترتیب شود. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.