14 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوصدوپنجاه خانواده درکابل ازآب آشامیدنی بهره مند شدند

کابل/ 14 اسد /باختر دوصدوپنجاه خانواده امروز درقریۀ بتخاك پايين ولسوالی...

ششصد شاگرد درهرات صاحب مکتب شدند

کابل / 14 اسد /باختر ششصد دانش آموز با اعمار...

رسیدگی به وضعیت صحی مجروحان حمله انتحاری ننگرهار

رسیدگی به وضعیت صحی مجروحان حمله انتحاری ننگرهار

کابل / ۱۴ اسد/ باختر داکترعبدالقدیر قدیرسرپرست معینیت مالی و...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

اعتراف صادقانه و طرح خردمندانه

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 18 قوس
سالهاست بحث های جدی برای جلوگیری و کاهش میزان فساد مالی در کشور جریان دارد.
دولت برای غلبه به این پدیده مخرب اقدامات فراوانی انجام داده است مگر سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری که در محفل تجلیل از روز جهانی مبارزه با فساد اداری سخنرانی می کرد در کنار بر شماری دست آورد ها ، طرح داد که می توان با تحقق آن٬ میزان فساد در کشور را حداقل به سیر نزولی سوق داد.
معاون ریاست جمهوری در این نشست به صراحت بیان کرد که در پنج سال اخیر حکومت اقدامات زیادی را برای مبارزه با فساد انجام داده است. اما " در نهاد سازی در مورد مبارزه با فساد اداری ناکام بوده ایم." او با ارائه دلایل گفت که برای مبارزه با فساد از تقویت شایسته سالاری در ادارات دولتی تا ایجاد یک نهاد قدرتمند و مستقل و مسوول برای مبارزه با فساد  اداری ... یک ضرورت مبرم است.
واقعیت همین است که دولت قوانین زیادی را برای جلوگیری  از فساد تصویب کرد، برنامه های جامع را برای مبارزه با این پدیده ویرانگر ریخت اما تا هنوزاین معضل به قوت خود در ادارات دولتی باقی مانده است.
در اینجا این موضوع بیشتر مورد توجه قرار می گیرد این است که اندیشمندان ، صاحب نظران و اهل مسلک دست به کار شوند و در تحقق این مامول حکومت را یاری برسانند.
به همین ترتیب نقش مردم نیز در محور توجه است و این زمانی میسر می شود که مردم بدانند که دگر مفسدان نمی توانند به این روند پلید ادامه دهند و آنانی که در مورد فساد اطلاع رسانی می کنند از شر آنان مصوون اند.
همان طوری که معاون ریاست جمهوری مطرح کرد٬ فساد پهنه و ابعاد وسیع دارد ولی آنچه پیش از هر مورد دیگر خطرناک است فساد مالی کارمندان و نهاد های دولتی است.
باتوجه به این اظهارات می توان گفت که رهبری دولت تحلیل همه جانبه از فساد در کشور دارد به همین دلیل اقدامات انجام شده را کافی نمی داند و برای ایجاد نهاد مستقل ، مسوول و با صلاحیت در این زمینه تاکید می کند.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.