07 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام ريیس جمهور به مناسبت تجلیل از روز جهانی دسترسی به اطلاعات

کابل/ 7 میزان /باختر دولت جمهوری اسلامی افغانستان، دسترسی به اطلاعات...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

آلمان از موضعگیری حکومت افغانستان در قبال صلح، حمایت کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۴دلو/باختر
محمد اشرف غنی رییس  جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته در حاشیۀ اجلاس مجمع جهانی اقتصاد با  انه گریت کرامپ کارنباور وزیر دفاع آلمان دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد٬ در این دیدار که در شهر داووس سویس انجام شد، هر دو جانب روی وضعیت امنیتی افغانستان، روند صلح و اوضاع منطقه، بحث و تبادل نظر کردند.
وزیر دفاع آلمان از ادامۀ پشتیبانی کشورش از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان اطمینان داد و گفت که میان نیروهای امنیتی آلمان و افغانستان رابطه نزدیک و دوستانه ایجاد شده است.
وی ضمن تاکید بر ادامۀ مبارزه مشترک علیه تروریزم، گفت که آلمان از روند صلح و موضعگیری حکومت افغانستان در قبال صلح، حمایت می کند و باید دست‌آوردهای دو دهه گذشته افغانستان حفظ شود.
در مقابل، رییس  جمهوری از حمایت آلمان از افغانستان ابراز امتنان کرد و با خرسندی از این که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان با نیروهای آلمان روابط خوب را ایجاد کرده اند، روی اصلاحات در نیروهای امنیتی و دفاعی صحبت کرد و افزود که ما به حمایت های بیشتر آلمان برای تقویت نیروهای خاص و قوای هوایی، نیاز داریم.
وی با بیان این که پولیس ملی افغانستان مورد حمایت بیشتر قرار گیرد، در خصوص صلح گفت که صلح یک موضوع اساسی برای همه ما می باشد و در امر مبارزه با تروریزم در چارچوب یک برنامه میان مدت و درازمدت با جامعۀ بین المللی، اجماع داریم.
رییس  جمهور غنی، آتش بس را برای آوردن صلح پایدار منحیث یک موضوع مهم مطرح کرد و گفت که باید خواست مردم افغانستان برای آتش بس پذیرفته شود.
در اخیر این دیدار رییس  جمهوری از نقش آلمان در حمایت از صلح و دیالوگ بین الافغانی قدرانی کرد.# عبدالخالق

Last modified on ???? ، 4 ??? 1398 ، 11:46

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.