05 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در پیوند به پروسۀ صلح با زنان دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در پیوند به پروسۀ صلح با زنان دیدار کرد

کابل/ ۵حوت/ باختر محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان به سلسلۀ...

مرکز ویژۀ رسیدگی به مصابان احتمالی کرونا در بغلان ایجاد شد

کابل/ ۵حوت/ باختر ریاست صحت عامه بغلان می گوید که آمادگی...

حسینه صافی: مشکل اعمار سرک کنار قلعه ضحاک غور به زودی حل می شود

حسینه صافی: مشکل اعمار سرک کنار قلعه ضحاک غور به زودی حل می شود

کابل/ ۵حوت/ باختر حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز با...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهوری خطاب به اشتراک کنندگان گفتمان ملی: صدای شما رسا، صریح و شفاف است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۸ دلو/باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان به ادامۀ گفتمان ملی، امروز با باشندگان نواحی سوم و چهاردهم شهر کابل و ولسوالی پغمان، در قصر سلام خانه ارگ دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این دیدار که بانوی اول کشور نیز حضور داشت، ابتدا خوانی همت، مولوی فیض احمد، زهرا خوارزمی، محمد عمر، قاضی عبدالبشیر فضلی و پوهاند احمد ضیا نیکبین به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و از رییس جمهوری به خاطر شنیدن مشکلات مردم، ابراز تشکر کردند.
سخنرانان متذکره، پیشنهاد ها و راه های حل خویش را در بخش های امنیت، زورگویان، غصب، افراد بی بندوبار، افراد مسلح غیر مسوول، معارف، صحت، برق، آب آشامیدنی، بیکاری، ترانسپورت شهری، قیمت بلند انترنت، مصئونیت علما، رسمی سازی مساجد، نقش دادن علما در روند صلح، معتادین، استدیوم ورزشی برای زنان، محیط زیست، بلند منزل ها، فقر، مدیریت آب، جلوگیری از جرایم و دزدی و ساخت شفاخانه صد بستر، با رییس جمهور کشور شریک کردند.
رییس جمهوری از سخنرانان به خاطر مطرح کردن مشکلات و خواست های مردم ابراز تشکر کرد و گفت: صدای شما رسا، صریح و شفاف است. برای من فرصت های ضایع شده به میراث مانده است، اما در روشنایی امکانات موجود، به مشکلات، خواست ها و پیشنهاد های شما رسیدگی خواهد شد؛ نظریات شما به برنامه مبدل می شود و در نشستی که قرار است با شهریان کابل در تالار خیمه لویه جرگه برگزار شود، این برنامه را با شما شریک خواهم کرد.
رییس جمهوری تصریح کرد که سطح اعتماد میان باشندگان کابل و نیروهای امنیتی باید افزایش یابد؛ وضعیت امنیتی فعلی قابل قبول نیست، برای تغییر و بهبود این وضعیت، باید اقدامات جدی صورت گیرد. فضای کابل از وجود زورگویان پاک خواهد شد، این شهر صاحب دارد و صاحبان آن، باشندگان کابل هستند.
رییس جمهوری به قومندان امنیه کابل هدایت داد که علاوه بر مصئونیت زنان، آمادگی کامل یک عملیات سرتاسری به خاطر جلوگیری از فروش مواد مخدر را روی دست گیرد. وی افزود که فهرست اسامی غاصبان زمین منتشر می شود، آنان ممنوع الخروج اعلان می شوند و ملکیت های غصب شده دوباره از آنان گرفته می شود.
رییس جمهوری گفت که برای مدیریت آب ها، سه صد میلیون دالر اختصاص داده شده است و با ساخت بند شاه توت و جاری کردن آب دریای پنجشیر به دریای کابل، مشکل آب شهر کابل به صورت اساسی حل خواهد شد. وی افزود که د افغانستان برشنا شرکت باید جلو فساد موجود را بگیرد و بل های صرفیۀ برق را به شکل ماهوار ترتیب کند.
همچنان رییس جهمور کشور خاطرنشان کرد که وزارت معارف را اساسی، غیر سیاسی و مسلکی می خواهم؛ وزیران، معینان و رؤسا برای خدمت به مردم هستند، اگر مؤثر و مفید بودند، تقدیر خواهند شد و اگر نارضایتی مردم ادامه داشت، از وظایف برکنار خواهند شد. وی افزود که محور اصلی باید مکاتب، معلمان و شاگردان باشند.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری گفت که مشکل معارف به شکل اساسی حل می شود، قیمت انترنت کاهش می یابد، در توزیع بورس های تحصیلی باید شفافیت به میان آید؛ مشکل ترانسپورت به خصوص مشکل ترانسپورت زنان باید حل شود. باغ زنانه و باغ عمومی همانند قصرهای تاریخی بالاباغ پغمان بازسازی می شود و مانند گذشته به مکان های تفریحی مردم و ساحۀ سبز مبدل خواهد شد.
رییس جمهوری کشور به والی و شاروال کابل هدایت داد که به منظور همکاری، هماهنگی، پیدا کردن زبان مشترک و رسیدگی به موقع به مشکلات مردم، در یک نشست اختصاصی با وکلای نواحی و گذرها، یک راهکار منظم و شفاف ترتیب کند.# ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.