19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

ایبک/ 19حمل/ باختر حمله طالبان مسلح بر پاسگاه های امنیتی...

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

پلخمری/ 19حمل/ باختر تعمیرمدیریت عمومی مواد نفتی و گازمایع بغلان...

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

کندز/ 19حمل/ باختر ریاست امنیت ملی کندز از کشف و...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهور غنی خطاب به قومندانان قول اردوها: شما از حمایت من، ملت و جامعه جهانی برخوردار هستید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۲۹ دلو/ باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در دومین جلسۀ مشورتی در خصوص صلح، با قومندانان قول اردوهای کشور، پیرامون روند صلح صحبت کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این جلسه که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد و رهبری بخش امنیتی و دفاعی کشور نیز حضور داشتند، رییس جمهوری و سرقومندان اعلی قوای مسلح، با ستایش از قهرمانی‌ و شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت که طی دوسال گذشته، ایستاد‌گی شما در جنگ سبب شد که دشمن به اهدافی که تعیین کرده بود، دست نیابد.
رییس جمهور غنی خطاب به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت که مردم افغانستان، به وجود شما افتخار می‌کنند؛ شما به نهادهای ملی تعلق دارید، شما پاس‌داران قانون اساسی، حامی تحکیم وحدت ملی و حاکمیت اقتدار ملی کشور می باشید. 
محمد اشرف غنی نیروهای امنیتی و دفاعی را فرزندان صدیق و راستین کشور خواند و تاکید کرد: دراین مرحله حساس شما از حمایت قوی من، ملت و جامعه بین المللی برخوردار هستید. 
محمد اشرف غنی تاکید کرد که تعهد سازمان ناتو و جامعه جهانی برای تمویل و حمایت از شما همچنان پا برجاست، چون شما شریک اصلی آنان هستید.
رییس جمهور همچنان در این جلسه به قومندانان قول اردوها گفت: فرصتی که برای صلح در کشور ایجاد شده، نتیجه مبارزات، قهرمانی‌ها و توانایی‌های شماست و به اطمینان خاطر می‌توان گفت که با ظرفیت کنونی توانایی این را دارید که خطرات را مدیریت کنید.
رییس جمهور کشور در بخشی از صحبت‌هایش به مسوولان قول اردوهای کشور گفت که شما در جریان انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان، بی‌طرفی خود را حفظ کرده، برای شهروندان کشور ثابت کردید که به نهادهای ملی و به تمام افغانستان تعلق دارید.  
رییس جمهوری همچنان گفت که کاهش نزدیک به چهارهزار نیروی امریکایی از افغانستان با موجودیت شما هیچ نوع تاثیری در وضعیت نخواهد گذاشت. 
محمد اشرف غنی تصریح کرد: موضع‌گیری ما برای ختم جنگ سبب شد که این فرصت فراهم شود تا طالبان بپذیرند که خشونت‌ها را کاهش می‌دهند. وی افزود که فرصت برای مذاکرات و ختم جنگ در کشور فراهم شده؛ ما با درک قوی خطرات و ظرفیت های که داریم از این فرصت برای پایان دادن به جنگ استفاده می‌کنم، اما این بر می‌شود به طالبان که آیا آماده هستند از این فرصت برای ختم جنگ در کشور استفاده کنند و یا خیر؟
در این جلسه قومندانان قول اردوها تاکید کردند: همان‌گونه که در میدان‌های نبرد، در برابر دشمن ایستاده و شجاعانه از وطن و مردم دفاع کردیم، از روند صلح نیز حمایت کامل می کنیم. ماری
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.