24 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ساختار تشکیلاتی وزارت اطلاعات وفرهنگ موردبحث قرارگرفت

ساختار تشکیلاتی وزارت اطلاعات وفرهنگ موردبحث قرارگرفت

کابل/ 23 سرطان باختر/ محمد طاهر زهیرسرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ واحمد...

وزرای امور خارجۀ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان تماس ویدیویی برقرارکردند

وزرای امور خارجۀ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان تماس ویدیویی برقرارکردند

کابل/23 سرطان/ باختر محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجۀ کشور،...

جلسۀ شورای عالی حاکمیت قانون و حکومتداری به ریاست رئیس جمهور برگزار شد

جلسۀ شورای عالی حاکمیت قانون و حکومتداری به ریاست رئیس جمهور برگزار شد

کابل/ 23 سرطان/ باختر جلسۀ شورای عالی حاکمیت قانون و حکومتداری،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی: هر مرحله صلح به قید و شرط استوار است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۳۰ دلو/باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز به سلسله نشست های مشورتی در خصوص صلح، با هیئت رهبری و اعضای شوراهای ولایتی دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد٬ در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد، ابتدا عبدالمتین بیگ رییس ادارۀ مستقل ارگان های محلی صحبت کرده، گفت که هماهنگی میان شوراهای ولایتی و حکومت نسبت به هر زمان دیگر  بیشتر شده است و این شوراها در تعیین خطوط و خط مشی جرگه مشورتی صلح نیز نقش مهم داشتند.
وی گفت که شوراهای ولایتی در تحکیم نظام نقش اساسی دارند و در خصوص صلح با آنان مشورت صورت می گیرد. این در فرهنگ جدید سیاسی دولت یک نوید خوب است.
سپس مونسه قادری به نمایندگی از اعضای زنان شوراهای ولایتی تاکید کرد که باید دستآوردهای دو دهۀ گذشته در مذاکرات صلح حفظ شود. وی افزود که نخستین قربانیان جنگ زنان اند و در تیم مذاکراتی باید سهم زنان فراموش نشود.
بعداً عطاجان حق بیان رییس شورای ولایتی زابل از حمایت همه جانبه شوراهای ولایتی در روند صلح، اطمینان داد و گفت که ما در قریه ها و ولسوالی ها با جوانان، موسفیدان و زنان مشوره کرده ایم و تاکید تمام شان این است که خط مشی جرگه مشورتی صلح باید تعقیب شود.
حق بیان افزود که صلح خواست همه هموطنان است و ما خواست هر فرد را با شما شریک می کنیم. این مسوولیت حکومت است تا جلو معامله ها و دسایسی را بگیرد که تحت عنوان صلح انجام می شود و زندانیان بدون قید و شرط رها نشوند.
امرالله صالح صحبت کرد و در کنار آن که مشوره را مهم خواند و گفت که در این باره با اقشار مختلف مردم مشورت می شود و از فرصت به وجود آمده در خصوص صلح باید استفاده اعظمی صورت گیرد.
صالح، گفت که دولت در روند صلح به یک راه ناآزموده شده داخل شده است، اما برنامه پنهان ندارد و در نتیجه جرئت ما صلح از شعار به یک برنامۀ منظم مبدل شد و دولت به تطبیق هر مرحله آن آمادگی دارد.
امرالله صالح خطاب به اعضای شورای ولایتی گفت که به روحیه عالی به ولایات تان بروید و با همت به مردم تان این پیام را برسانید که دولت از هر مرحله روند صلح نظارت و مدیریت همه جانبه وجدی دارد. وی افزود که تمام فیصله های مهم صلح با تایید مردم انجام می شود.
محمد اشرف غنی رییس جمهور منتخب در صحبت هایش، اجماع هیات رهبری و اعضای شورای ولایتی مورد ستایش قرار داده، گفت که در ماه های آینده، تمرکز اساسی من بالای ولسوالی ها و قریه ها خواهد بود و در خصوص کارهای انکشافی و صلح با شوراهای ولایتی مشورت صورت خواهد گرفت.
رییس جمهوری خطاب به زنان نماینده در شوراهای ولایتی، گفت که در صلح مشارکت زنان تضمین شده است و تیم مذاکرات نیز از حقوق زنان دفاع می کند. برای هدف بزرگ صلح، یک تیم کوچک، قوی و همه شمول تعیین می شود.
رییس جمهور کشور با تاکید گفت که روی حقوق مردم و جمهوریت معامله نمی شود و هر فیصله صلح از سوی شورای ملی و در صورت ضرورت از طریق لویه جرگه تایید می شود و نسل جدید به هیچ کسی اجازه نمی دهد که حقوق آنان به معامله گرفته شود.
رییس جمهوری گفت که من به مردم اطمینان می دهم که به خاطر گفت وگوهای صلح، هیچ ترس و هراس نداشته باشند و هر مرحلۀ صلح قید و شرط دارد. به اساس همین شرایط خشونت کاهش می یابد که در نهایت باعث آتش‌بس می شود.
رییس جمهور کشور گفت که صلح خواست اساسی مردم است، اما حکومتداری جریان خواهد داشت و مردم در آینده نزدیک شاهد آغاز پروژه های بزرگ انکشافی خواهند بود.
رییس جمهوری در اخیر سخنانش به هیئت رهبری و اعضای شوراهای ولایتی کشور اطمینان داد که حکومت در مذاکرات صلح بر فیصله های لویه جرگه مشورتی متعهد است و در هر مرحله با مردم مشورت صورت می گیرد. وی افزود که به هیچ کسی اجازه نمی دهیم که صلح با طالبان، باعث آغاز جنگ دیگر شود.# عبدالخالق

Last modified on ???????? ، 30 ??? 1398 ، 13:03

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.