18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ادعای وارد شدن تلفات به غیرنظامیان درحمله قوای هوایی دربغلان

ادعای وارد شدن تلفات به غیرنظامیان درحمله قوای هوایی دربغلان

پلخمری ۱۸ حمل باختر روستا نشینان در بغلان از وارد شدن...

گذرگاه سپین بولدک  به گونه موقت به روی مسافران بازشد

گذرگاه سپین بولدک به گونه موقت به روی مسافران بازشد

قندهار ۱۹ حمل باختر با گشایش این گذرگاه ، بامداد امروز...

تندرستی یک بیمار کرونا در لغمان

تندرستی یک بیمار کرونا در لغمان

مهترلام/ ۱۸ حمل/ باختر یک بیمار کرونا در لغمان به تندرستی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رییس جمهوری با مسوولان کمیته های مختلف لویه جرگه مشورتی صلح دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۲حوت/باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز در سلسله نشست های مشورتی در خصوص صلح، با معاونان و رییسان کمیته های مختلف لویه جرگه مشورتی صلح، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این نشست انجنیر کمال صافی و داکتر حبیبه سرابی معاونان و شماری از رییسان کمیسیون های لویه جرگه مشورتی صلح، برای رییس جمهور پیروزی اش را در انتخابات ریاست جمهوری  تبریک گفتند و صلح پایدار برای کشور آرزو کردند.
آنان از رییس جمهوری به خاطر تطبیق فیصله های لویه جرگه مشورتی صلح تشکر کردند و از ایجاد وزارت دولت در امور صلح که پیشنهاد جرگه مذکور بود، یادآوری کردند.
آنان تاکید کردند که صلح باعزت و پایدار خواست مردم است و باید در این راستا تمام جناح ها به ویژه سیاستگران، موقف واحد اختیار کنند و هیئت مذاکره کننده صلح از جمهوریت و نیروهای امنیتی و دفاعی و سایر ارزش ها و دستآوردهای سال های گذشته، دفاع کنند.
سپس امرالله صالح معاون اول منتخب ریاست جمهوری گفت: در حاشیۀ کنفرانس امنیتی مونیخ در دیدار با مقامات امریکایی، آمادگی ها و نگرانی های خویش را در خصوص صلح شریک کردیم و همچنان نشست های مشورتی صلح رییس جمهوری با اقشار مختلف ادامه دارد.
سپس رییس جمهوری، موفقیت انتخابات را بقای ملت، قانون اساسی و نظام جمهوریت خواند و گفت: باوجود فشارهای زیاد، با حمایت مردم انتخابات را برگزار کردیم. وی باتاکید گفت که هیچ کسی صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد.
رییس جمهور کشور گفت که در پنج سال گذشته در بخش های مختلف، ظرفیت ایجاد شده است و اگر قشر سیاسی متحد می بودند، دو یا سه برابر دیگر، ظرفیت ها افزایش می یافت. وی افزود : در پنج سال آینده هشتاد در صد آب‌های افغانستان مدیریت خواهد شد و تواضع ما به ضعف تعبیر نشود و خود را به چشم کم و بیچاره نبینید.
رییس جمهوری گفت: ما دوست و دشمن دایمی نداریم، اما منافع دایمی داریم که نه تنها برای ما ارزش دارد، بلکه حراست از آن وظیفه ما است. وی افزود که روابط قطع‌شدۀ کشور با آسیای مرکزی را در پنج سال گذشته به گونه اساسی احیا کردیم.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد که لویه جرگه مشورتی صلح، نقشه راه را ایجاد کرد و روند صلح هدف نه، بلکه وسیله است. هدف ما از بین بردن خشونت و آوردن صلح است و این کار به شعار نه، بلکه با برنامه می شود.
محمد اشرف غنی تصریح کرد که تیم مذاکره کننده صلح باید مؤثر باشد و موقف واحد داشته باشد و صلاحیت های آن را دولت جمهوری اسلامی افغانستان مشخص می کند.
رییس جمهور کشور در اخیر سخنانش، گفت که روند صلح حیاتی است و فرصت ها و خطرات دارد و دولت آمادگی کامل برای استفاده اعظمی از فرصت ها و مدیریت خطرات را دارد.#جاوید روشان

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.