19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

ایبک/ 19حمل/ باختر حمله طالبان مسلح بر پاسگاه های امنیتی...

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

پلخمری/ 19حمل/ باختر تعمیرمدیریت عمومی مواد نفتی و گازمایع بغلان...

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

کندز/ 19حمل/ باختر ریاست امنیت ملی کندز از کشف و...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با شماری از بزرگان و متنفذان کشور دیدار کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۵حوت/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با شماری از بزرگان قومی و متنفذان کشور، در ارگ دیدارکرد.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی رییس جمهوری به آژانس باختر٬ در این دیدار اسدالله وفا، حاجی عبدالرحمن ځدران، حاجی ملک عثمان، استاد محمد اکبری و معتصم آغا، پیروزی مجدد رییس جمهوری را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفتند، برای وی تمنای موفقیت های هرچه بیشتر در امور کشور کردند و به تامین صلح پایدار در کشور ابراز امیدواری کردند.
سخنرانان نامبرده خطاب به رییس جمهوری گفتند که ملت برای وی بر اساس دستآوردها، خدمت به ملت و برنامه هایش، در انتخابات رای اعتماد داده است و در این مرحلۀ حساس همه باید به خاطر تامین صلح پایدار، ثبات و ختم جنگ با هم متحد و یکجا شوند.
آنان با تاکید اظهار داشتند که افغانستان و منطقه به صلح و ثبات نیاز دارد و مذاکرات صلح باید دولت محور باشد، چون دولت برای ملت پاسخگو است. آنان به رییس جمهوری پیشنهاد کردند که به عنوان رییس جمهوری منتخب کشور به خاطر رفاه، ثبات و آرامی در کشور، حمایت و اجماع همه را بدست بیاورد.
رییس جمهوری از بزرگان ابراز امتنان کرد و گفت: شما و ملت افغانستان مستحق مبارکی به خاطر پیروزی جمهوریت هستید، مسوولیت من به عنوان رییس جمهوری کشور٬ این است که بنیادهای ملی را بسازم و به منظور رسیدگی به مشکلات مردم، امور دولتداری را به بهترین وجه آن اجرایی کنم.
رییس جمهوری تصریح کرد؛ پس از انجام موفقانه انتخابات، همۀ ما مسوولیت داریم تا مسایل شخصی را کنار بگذاریم و به خاطر نجات کشور از آتش جنگ، تامین صلح و رسیدگی به مشکلات مردم، با هم متحد و یکجا شویم.
رییس جمهوری گفت: برای تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور هدایت داده ام، که در مقابل اعتراضات و تظاهرات اجازه استعمال قوه را ندارند. چون نیروهای امنیتی و دفاعی سرمایه ملی ما است و باید در سیاست های کوچک و اختلافات، دخیل نشوند.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری گفت: در این مرحلۀ تاریخ٬ ما به تیم متحد، منسجم و ملی نیاز داریم، تا افغانستان را از این بحران چهل ساله بیرون کند. وی افزود که صلح به تمام افغانان مربوط است، تمام ملت و شخصیت ها باید در آن شامل باشند.
رییس جمهوری با اشاره به این که آدرس صلح٬ دولت جمهوری اسلامی افغانستان است، گفت که صلاحیت های هیئت مذاکره کننده محدود است. باید انعطاف در هیئت موجود باشد، به این معنی که با توجه به موضوعات و نیازمندی ها، در آن تغییرات می آید و موثر خواهد بود.
وی افزود که هدف از مذاکرات ختم جنگ و تامین صلح و ثبات دایمی است. ملت آماده صلح است و در آتش بس سال گذشته، ظرفیت خود را در این زمینه نشان دادند. پیام من برای طالبان این است که در رابطه به صلح باید به نتیجه برسند و به خاطر خدمت به وطن و ملت، به اراده مردم تسلیم شوند. ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.