15 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شش مرد در پیوند به جرایم جنایی از سه ولایت بازداشت شدند

شش مرد در پیوند به جرایم جنایی از سه ولایت بازداشت شدند

کابل ۱۵ سرطان باختر منسوبان پولیس فاریاب، لغمان و غزنی به...

داوطلبان 23 بست آزمون کمپیوتری را سپری کردند

کابل 15 سرطان باختر درجریان یک ماه۲۰۶ داوطلب برای ۲۳ بست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

وزارت مالیه موافقتنامه همکاری را به منظور بازگشت داوطلبانه مهاجران افغان با سفارت عربستان سعودی و دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان٬ امضا کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۱۱جوزا/ باختر
محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه دیروزموافقتنامه همکاری را به منظور بازگشت دواطلبانه مهاجران افغان با جاسم محمد الخالدی، سفیر عربستان سعودی مقیم کابل و کرولاین وین بیورن، رییس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل برای پناهندگان در افغانستان در مقر وزارت مالیه امضا کرد.
آژانس باختر بر اساس معلومات وزارت مالیه خبر می دهد که ارزش مجموعی این موافقتنامه مبلغ ۳۰ میلیون دالر است که در چندین مرحله تطبیق می شود، موافقتنامه فاز اول به ارزش ۱۰ میلیون دالر به امضا رسید که قرار است تا ختم ۲۰۲۱ مورد تطبیق شود. مرحله نخست این موافقتنامه شامل ایجاد هفت مرکز صحی و کلینیک در ۱۲ ولایت، اعمار ۱۳ مکتب در هشت ولایت و تطبیق ۱۱ پروژه کوچک و متوسط زیربنایی در ولایات مختلف کشور می باشد.
پروژه های متذکره از طریق کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان تطبیق می شود و خارج از چارچوب بودجۀ ملی و از طریق صندوق انکشافی عربستان سعودی تمویل می شود.
این پروژه ها در بخش های بهترسازی وضعیت صحی، تعلیم و تربیه و امور زیربنائی برای مهاجران افغان که دوباره به کشور برگشت می کنند، کمک می کند. فازهای بعدی آن که مبلغ ۲۰ میلیون دالر متباقی را در برمی گیرد، بعد از اکمال فاز اول در گام های بعدی تطبیق خواهد شد.
عبدالهادی ارغندیوال، در نشستی که به همین منظور با سفیرعربستان سعودی مقیم کابل و رییس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل برای پناهندگان در افغانستان داشت، از کمک و همکاری های عربستان سعودی در بخش های بازگشت دوباره مهاجران افغان و مبارزه علیه ویروس کرونا تشکری کرد.
سرپرست وزارت مالیه گفت که حکومت افغانستان نیز خواهان بازگشت آبرومندانۀ مهاجران افغان به کشور می باشد و تلاش می کند که برای ایشان زیربناهای لازم را تامین کند. همچنان سرپرست وزارت مالیه از کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان خواست کرد که مصارف را به صورت شفاف و مؤثر انجام دهند.
رییس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل برای پناهندگان در افغانستان گفت که آنان تلاش می کنند تا این مصارف را به صورت مؤثر و شفاف به مصرف رسانیده و گزارش فعالیت ها و کارکردهای مربوط را به حکومت افغانستان و عربستان سعودی ارائه کند.
سفیر عربستان سعودی مقیم کابل گفت: افغانستان یکی از کشورهای دوست ما است و ما خرسند استیم که این کشور را کمک می کنیم. وی افزود که ما خواهان یک افغانستان با ثبات و مرفه استیم و کمک های ما در چندین بعد با افغانستان ادامه داشته و کمک ما به خاطر بازگشت باعزت مهاجران افغان به کشور صورت گرفته است.
ماری

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.