28 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

 مشاور امنیت ملی با سفیر اوکراین دیدار تعارفی کرد

مشاور امنیت ملی با سفیر اوکراین دیدار تعارفی کرد

کابل/ ۲۸ میزان/ باختر داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی...

اعلامیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در پیوند به راکت پراکنی های اردوی پاکستان در امتداد خط فرضی دیورند

کابل/ ۲۸میزان/ باختر وزارت امور خارجهٔ جمهوری اسلامی افغانستان راکت‌پراکنی‌ها...

معاون صدراعظم و وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان فردا وارد کابل مي شود

معاون صدراعظم و وزیر سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی ازبکستان فردا وارد کابل مي شود

کابل/ ۲۸میزان/ باختر قرار است فردا سردار اوکتامویچ امورزاکوف معاون صدراعظم...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

قاضی القضات و رییس ستره محکمه با رییس بخش حاکمیت قانون دفتر یوناما صحبت کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 12 جوزا باختر
قا نونپوه سید یوسف حلیم قاضی القضات ورییس ستره محکمه  از طریق ویدیو کنفرانس با خانم رومانا شوایگر رییس بخش حاکمیت قانون دفتر یوناما درکابل،  صحبت کرد .
به گزارش آژانس باختر: درجریان این صحبت ،نخست رومانا شوایگر اظهار امید واری کرد که مردم افغانستان ازآسیب ویروس مهلک کرونا درامان باشند و نسبت به وفیات این ویروس ابراز تسلیت کرد .
خانم شوایگر اظهار داشت که از تصمیم شورای عالی ستره محکمه مبنی برا غاز روند رسیدگی های قضایی در محاکم واستفاده از تکنالوژی آنلاین در برگزاری جلسات قضایی دراگاهی قرار گرفته است و علاقه مند است از اقدامات بعدی به ویژه تدابیری که برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و سایر برنامه هایی که به خاطر ازسرگیری فعالیت های محا کم اتخاذ شده است  ، درا گاهی قرار گیرد .
بعد قاضی القضات افزود که ستره محکمه در تفاهم با اداره لوی څارنوالی که از لحاظ کاری باهم مرتبط اند رژیم کاری اداره های شان را تنظیم کرده اند وطبق آن درحالی که رییسان و مسوولان مکلف اند که روزانه بلا وقفه به وظایف شان حاضر باشند ، حاضری سایرمنسوبان قضایی ، مسلکی و اداری در روز های طاق و جفت طوری که از هفت صبح اغاز وتا یک ظهر ادامه می یابد ، عیار شده است که این رژیم با طرح طرز العمل جدیدی که ازجانب وزارت کار و امور اجتماعی به مقامات عالی دولت ارائه شده است نیز همخوانی دارد .
ستره محکمه در خصوص مراجعین نیز توصیه های صحی را رعایت کرده است و درحالی که با آنان از لحاظ فزیکی تماس نزدیک ندارد ولی به خواست ها و عرایض شان از طریق شعبه عارضین با مراعات حفظ الصحه لازمه رسیدگی می کند و به خاطر حل مشکلات آنان به مراجع مربوط هدایت لازم داده شده است .
قاضی القضات درتماس با موضوع محاکمه انلاین افزود : ستره محکمه مصمم است که  اساسات قانونی محاکمه آنلاین را طرح و تدوین کند و به همین منظوربه ریاست عمومی تدقیق و مطالعات وظیفه سپرده است که درتماس با اداره های ذیربط طرح تعدیل اماده کند و به طی مراحل قا نونی ان اقدام کند و تا آن وقت ستره محکمه طرح یک رهنمود جامع محاکمه آنلاین را درجلسه آینده شورای عالی ستره محکمه پیشکش می کند  که با تصویب ان اقدامات بعدی در زمینه برداشته خواهد شد.
  ولی آن چه مهم است فراهم آوری وسایل تخنیکی محاکمه آنلاین است که باید دفتر یوناما در زمینه با ستره محکمه ، اداره لوی څارنوالی و همچنان اداره ملی تنظیم زندان ها همکاری کند.
رییس ستره محکمه همچنان در ادامه افزود که رسیدگی های قضایی د رمحکمه ابتدائی رسید گی به جرایم سنگین فساد اداری آغاز شده است و قرار است این محکمه با اتخاذ تدابیر لازم به ویژه استفاده از فضای باز دربرگزاری جلسات قضایی مربوط، اقدام کند.
وی افزود که به خاطر از سرگیری مجدد رسیدگی های قضایی در محاکم کشور بدون شک در راستای تامین حفظ الصحه قضات و منسوبان اداری محاکم ، به مواد کافی ضد عفونی ، ماسک و سایرمواد مورد نیاز درین بخش نیاز مبرم است که نسبت عدم توانمندی بودجه عادی ، ایجاب می کند که یوناما دراین بخش با قوه قضائیه همکاری کند .
همچنان رییس بخش حاکمیت قانون یوناما گفت که در خصوص تهیه وسایل تخنیکی محاکمه آنلاین با بخش های (UNDP ) و (GIZ) صحبت کرده است که آنان وارد این همکاری شوند و با تصویب طرح جامع رهنمودی محاکمه آنلاین ، این مسئاله را جدی تعقیب خواهند کرد و همچنان درخصوص تهیه مواد مورد نیاز ضد عفونی و ملزمات ان به خاطر مبارزه علیه ویروس کرونا تقاضای لست نیازمندی ها را کرد که درمورد تهیه این لست به آمریت عمومی اداری قوه قضائیه هدایت لازم سپرده شد .
احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.