رئیس جمهوری، مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری و رئیس عمومی ادارۀ مستقل ارگان های محلی را رسماً معرفی کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


کابل 7 سرطان باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز عبدالمتین بیگ را به عنوان مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری و شمیم خان کتوازی را به حیث رئیس عمومی ادارۀ مستقل ارگان های محلی، رسماً معرفی کرد.
در مراسمی که به این مناسبت در ارگ برگزار شد و در آن معاونان رئیس جمهور و مشاور امنیت ملی نیز حضور داشتند، ابتدا فرامین جداگانۀ رئیس جمهوری در مورد تعیین مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری و رئیس عمومی ادارۀ مستقل ارگان های محلی را داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی ادارۀ امور، قرائت کرد.
سپس عبدالمتین بیگ مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری صحبت کرد و از رئیس جمهور به خاطر این که از جوانان حمایت و به آنان اعتماد می کند، تشکر کردو گفت که در چند سال کار با رئیس جمهور کشور، با دیدگاه های استراتیژیک وی آشنا شدم و این برای من بزرگترین افتخار است.
وی گفت: حمایت قوی رئیس جمهور باعث شد که ما در طرح و تدوین پالیسی ادارۀ مستقل ارگان های محلی مؤفق شویم.
عبدالمتین بیگ افزود که رئیس جمهور برای جوانان فرصت های تاریخی فراهم کرده است و من به نمایندگی از نسل جوان از وی، سپاسگزاری می کنم.
بعداً شمیم خان کتوازی رئیس عمومی ادارۀ مستقل ارگان های محلی صحبت کرد و از اعتماد همیشگی رئیس جمهور به جوانان سپاسگزاری کردو گفت:" در اداره یی که من می روم، کارهای زیادی انجام شده است و برای تداوم و تقویت کارهای انجام شده، بیشتر تلاش خواهم کرد.
وی افزود که در زمینۀ اصلاحات، بلندبردن ظرفیت های محلی، جامعه مدنی، تقویت حکومت داری محلی و شهروند محور و گسترش حکومتداری بهتر در علاقه داری ها و نقاط دوردست کشور، تمرکز خواهم کرد.
رئیس عمومی ادارۀ مستقل ارگان های محلی گفت که در راستای تقویت حس اعتماد میان مردم و حکومت کار خواهم کرد و در زمینۀ صلح در مطابقت به پالیسی های کلان حکومت، اقدامات لازم انجام خواهد داد.
سپس محمد اشرف غنی رئیس جمهور صحبت کردو گفت :" عبدالمتین بیگ از جملۀ جوانان توانا و دارای دیدگاه وسیع است. در ۸۹ بار که به ولایت های مختلف سفر کردم، بیشترین هماهنگی ها را وی انجام داده بود.
رئیس جمهور گفت که ارگان های محلی نقطه وصل تمام افغانستان است، تغییرات مثبت در ولایت ها و ولسوالی ها آمده است که باید پیگیری و تکمیل شود.
رئیس جمهوری همچنان از شمیم خان کتوازی تشکر کرد که به عنوان یکی از والیان جوان توانست در راستای خدمت به مردم، خود را ثابت سازد و به مشکلات مردم رسیدگی کند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد که دولتداری باید موجب خدمت شود و در روزهای آینده تمرکز ما این است تا ولسوالی ها را به پا ایستاده کنیم و برای ثبات افغانستان اقدامات عملی انجام خواهیم داد.
وی با بیان این که رهبری دولت همکار شما خواهد بود، تاکید کرد که صلح بدون تقویت دولت مشکل است و اکنون که تیم رهبری دولت واحد است، تلاش های بیشتر خواهیم کرد که افغانستان را از تضادهای منطقوی بیرون کنیم.
رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت: پیام من به جوانان این است که برای دهه ها فکر کنند و یکجا با هم، آرزوهای ملت را برآورده خواهیم ساخت.

back to top