جلسه شورای امنیت ملی دایر شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۸سرطان/ باختر
به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، جلسه شورای امنیت ملی قبل از ظهر امروز در ارگ دایر شد.
در این جلسه احمد ضیا سراج سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی، سترجنرال بسم الله وزیری لوی درستیز وزارت دفاع ملی و سترپاسوال عبدالصبور قانع معین امنیتی وزارت امور داخله، ضمن ارائه معلومات در رابطه به وضعیت عمومی امنیتی کشور، در مورد چگونگی مداوای مجروحین و رسیدگی به خانواده شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی، معلومات خود را شریک کردند.
رئیس جمهوری کشور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح پس از استماع معلومات متذکره، به مسئوولان مربوطه هدایت داد که در مداوای مجروحین و رسیدگی به خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی، تمام تسهیلات را فراهم کنند و در این زمینه توجه هرچه بیشتر کنند.
جلسه شورای امنیت ملی با اشاره به تصرف دوباره معادن از دست مخالفین در بدخشان، فیصله کرد که در روشنایی یک پالیسی واضح باید با مردم و بزرگان از نزدیک بیشتر کار شود، زیرا مردم معلومات و آگاهی زیادتر در این خصوص دارند.
به همین ترتیب جلسه شورای امنیت ملی، به این موضوع تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی به منظور دفع تهدیداتی که متوجه معادن است، پالیسی واحد و منسجم و برنامه امنیتی داشته باشند و به خاطر محافظت معادن در روشنی پالیسی واضح، با مردم و بزرگان از نزدیک کار کنند.
در اخیر جلسه، به منظور تامین امنیت بهتر مردم و مصئونیت آنان به مسئوولان  ارگان های امنیتی و دفاعی، هدایات لازم صادر شد.

back to top