16 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد قاسم حلیمی نامزدوزیر وسرپرست وزارت  ارشاد، حج و اوقاف تعیین شد

محمد قاسم حلیمی نامزدوزیر وسرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف تعیین شد

کابل / ۱۶ اسد / باختر ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست...

تیم امنیتی کابل روی امنیت مرکز جلسۀ فوق‌العاده برگزار کرد

تیم امنیتی کابل روی امنیت مرکز جلسۀ فوق‌العاده برگزار کرد

کابل / ۱۶ اسد، / باختر مقامات بلندپایۀ امنیتی کشور امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رئیس جمهوری در مجلس بزرگ مردمی لوگر، اشتراک و سخنرانی کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


کابل 11 سرطان باختر
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به لوگر قبل از ظهر امروز در مجلس بزرگ مردمی که در تالار قانون اساسی مقرآن ولایت برگزارشد، اشتراک و سخنرانی کرد.
در این مجلس که اقشار مختلف مردم از جمله علمای کرام، بزرگان و متنفذان، جوانان، زنان و نمایندگان جامعه مدنی حضور داشتند، ابتدا اجمل شاپور والی لوگربا بیان خوش آمدید به رئیس جمهور کشور و هیئت همراهش، گفت کارهای زیادی در این ولایت انجام شده است، اما به توجه و کار زیادتر نیاز است.
وی خواهان توجه بیشتر به تامین امنیت، تطبیق پروژه های انکشافی، تمدید سیم های برق، نهایی سازی شهرک ها و حل منازعات زمین، نهایی شدن ماستر پلان شهر پل علم، توجه به تولیدات زراعتی به ویژه لبنیات، ایجاد سردخانه ها،  ارتقای ظرفیت ادارات دولتی و دادن امتیاز و تشکیل ولایت درجه دوم به ولایت لوگر شد که قبلاً رئیس جمهورآن را منظورکرده است.
سپس حسیب الله ستانکزی رئیس شورای ولایتی لوگر، مولوی اسدالله، نفیسه هجران به نمایندگی از زنان، شاپور حسن زوی به نمایندگی از وکلای مردم لوگر در ولسی جرگه و محمد سالم کوچی به نمایندگی از بزرگان و متنفذان صحبت کردند و خواست ها و پیشنهادهای شان را در عرصه های مختلف با رئیس جمهور شریک کردند.
آنان بابیان خوش آمدید به رئیس جمهور و هیئت همراهش، خواست ها و پیشنهادهای شان را در عرصه های تامین امنیت، توجه به علما و مساجد، اشتغال زایی برای جوانان، احداث شهرک معلمان، تعیین کادرهای ولایت لوگر در نهادهای مختلف دولتی، ازدیاد پوهنځی های پوهنتون لوگر، توجه به زنان و حل مشکلات آنان، احداث سرک ها، گماشتن یک معاون مقام ولایت اززنان، توجه به  ولسوالی ها، جلوگیری از غصب زمین، اعمار مهمان خانه بزرگ، آغاز کار احداث میدان هوایی، استخراج معدن مس عینک و سایر معادن، تامین انرژی برق و رهایی زندانیان، مطرح کردند.
بعداً امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور صحبت کرد و با اتحاف دعا به روح شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و شهدای رویدادهای اخیر در ولایت لوگر و بزرگان این ولایت که در اثر ویروس کرونا وفات کرده اند، گفت که باید شاهراه گردیز- کابل تامین امنیت شود و میثاق امنیتی با مردم داشته باشیم و همچنان مسیر ولسوالی ازره نه تنها احداث، بلکه باز شود.
رئیس جمهوری پس از استماع صحبت های آنان، با اتحاف دعا به روح شهدای رویدادهای اخیر و بزرگان لوگر که در اثر ویروس کرونا وفات کرده اند، گفت :" من نخستین سفر خویش را بعد از شیوع ویروس کرونا از لوگر آغاز کردم وبا توجه به خواست های تان، کار اعمار یک مهمان خانه را برای این ولایت تا یک ماه آینده، واحد عملیاتی ارگ آغاز می کند.
رئیس جمهور پیشنهاد تعیین یک معاون زن برای ولایت لوگر را منظور کرد و به رئیس ادارۀ مستقل ارگان های محلی وظیفه سپرد که در قسمت گماشتن آن به زودی اقدام کند.
رئیس جمهور کشور به آنان گفت که باید خواست ها و پیشنهادهای تان را اولویت بندی کنید و برعلاوۀ تامین امنیت شاهراه ها باید تمام ولسوالی ها نیز تامین امنیت شوند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه با مردم به خاطر رفع مشکلات و چالش ها بیشتر کار شود، گفت که می خواهیم لوگر دوباره منحیث دروازه و کندوی کابل مبدل شود.
رئیس جمهوری گفت که روی تشکیل تمام ولایت هاتجدید نظر صورت می گیرد و در اداره های لوگر باید نمایندگان مردم تمام ولسوالی های این ولایت حضور داشته باشند.
رئیس جمهور کشور به ادارۀ مستقل ارگان های محلی هدایت داد که در همکاری با مسئولان و مردم لوگر،فهرست پروژه های نیمه تکمیل، تکمیل شده و در حال کار را ترتیب کند که به خاطر تطبیق آن، ریاست جمهوری در نشست هایی با والی لوگر و وزارت خانه های مربوط، اقدام کند.
رئیس جمهور گفت که روی احداث بندها برنامه های واضح ترتیب شود و از این که در لوگر برعلاوۀ مس، در حدود ۶۰ نوع مواد معدنی دیگر نیز تثبیت شده است، توجه بیشتر در زمینۀ استخراج آن صورت خواهد گرفت.
رئیس جمهوری گفت که دریاها و آب های لوگر مدیریت خواهد شد و با اشاره بر این که مردم لوگر همیشه ملی فکر و عمل کرده اند، در این ولایت نباید میان کوچی و ده نشین مشکل وجود داشته باشد.
وی ایجاد کار برای جوانان، مشارکت سرتاسری و حس مسئولیت پذیری آنان را مهم خواند و گفت:" همه ما باید اصول و قوانین را بپذیریم، نسبت به وطن و مردم تعهد داشته باشیم و بر اساس قانون، کار و تلاش کنیم.
رئیس جمهور در اخیر سخنانش تاکید کرد که بالای قوای امنیتی و دفاعی هیچگونه معامله صورت نمی گیرد و صلح ملی است، قومی، سمتی و حزبی نیست.#

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.