15 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دهقانی درکندزمی گویدکه کشت رومی به شیوۀ جدید، حاصلاتش را دو برابر کرده است

دهقانی درکندزمی گویدکه کشت رومی به شیوۀ جدید، حاصلاتش را دو برابر کرده است

کابل /۱۵ اسد/ کابل غلام حیدردهقان ولسوالی امام‌ صاحب کندز، می‌گوید...

انفجارماینی درنیمروزجان هفت فرد ملکی راگرفت

انفجارماینی درنیمروزجان هفت فرد ملکی راگرفت

زرنج /۱۵ اسد / باختر هفت فردملکی درانفجار ماینی پس از...

وزارت صحت عامه تیم های صحی رادر تالار لويه جرگه توظیف کرده است

وزارت صحت عامه تیم های صحی رادر تالار لويه جرگه توظیف کرده است

کابل / ١٥ اسد / باختر داكتر احمد جواد عثماني سرپرست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تامین شفافیت، نظارت از تطبیق بودجه و امکانات اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا، از اولویت های حکومت است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 12 سرطان باختر
اداره بازرس، می گوید که تامین شفافیت، نظارت از تطبیق بودجه و استفاده از امکانات اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا، از اولویت های جدی حکومت است تا از هر نوع فساد در مصرف منابع و ارائه خدمات و تجهیزات طبی، جلوگیری شود.
غزال حارس، رییس این اداره که امروزدر یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت صحبت می کرد، افزود: اداره بازرس به منظور مبارزه موثر علیه فساد اداری و نظارت از فعالیت های اراکین عالی رتبه حکومتی و روسای ادارات مستقل بودجوی از طریق دریافت شکایت، ایجادشده است و راهکار های لازم  برای دریافت و رسیدگی به شکایات، بازرسی و پیگیری قضایای فساد اداری، در دسترس دارد. به اساس حکم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، اداره بازرس موظف شده است که شکایت هاو گزارش های مربوط به چگونگی مدیریت و مصرف منابع مبارزه با ویروس کرونا را بازرسی کند.
رییس جمهوری اسلامی افغانستان، در حکم شماره (۷۶۴) این صلاحیت را به اداره بازرس تفویض کرده است که در مورد های مشخص بازرسی ها را آغازکند و به مردم گزارش دهد. بازرسی موردهای ذکر شده در گزارش های خبرگزاری پژواک در رابطه به قاچاق دستگاه های تنفس مصنوعی یا وینتیلیتور ها، بازرسی موردهای ذکر شده در گزارش هشت صبح در رابطه به حیف و میل و اختلاس در بودجه ولایتی کرونا، بازرسی عدم پرداخت معاش کارمندان صحی، بررسی تمام قرارداد های مربوط به برنامۀ مبارزه با ویروس کرونا در سطح مرکز و ولایت ها و شکایت ها و گزارش هایی که اداره بازرس در آینده دریافت می کند، شامل این مورد هامی شود. این اداره همچنان شکایت ها و گزارش های مربوط را از مجرای اشخاص حقیقی، رسانه ها، نهادهای جامعه مدنی، مراکز تحقیقاتی و علمی و سایر اشخاص حکمی، به صورت حضوری، ایمیل، تیلفون و سایر وسایل ممکن، دریافت و بازرسی می کند. حارس افزود: اداره بازرس موردهایی را که ماهیت جرمی و جزایی داشته باشد، به مراجع ذیربط عدلی و موردهایی که ماهیت جرمی نداشته باشد، سفارش ها و توصیه های اصلاحی خویش را به آدرس مسوولان اداره های بازرسی شده اصدار می کند.
بر اساس حکم رییس جمهور، تمام ادارات دولتی مکلف اند که با ادارۀ بازرس همکاری همه جانبه کنند و اسناد و مدارک مورد ضرورت آن اداره را در اختیار شان قرار دهند. مسوولان اداره های  تحت بازرسی همچنان مکلف اند در صورت درخواست اداره بازرس، در میعادی که از جانب آن اداره تعیین می شود، حضور به هم رسانند. رییس اداره بازرس، از مردم در همه نقاط کشور تقاضا کرد که موارد فساد و سوء استفاده از منابع کرونا را با اسناد و مدارک با اداره بازرس شریک کنند. رییس اداره بازرس، همچنان گفت که این اداره از رسانه ها و نهاد های جامعه مدنی به خاطر تحقیق و نشر گزارش های شان در مورد سوء استفاده از امکانات و منابع تخصیص داده شده به کرونا استقبال می کند.
نیلوفردانش

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.