20 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنتاگون بر کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان تاکید کرد

پنتاگون بر کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان تاکید کرد

واشنگتن/ وی او ای / ۱۹اسد/ باختر وزیر دفاع ایالات متحدۀ...

 انفجاری درقندهارجان هشت فرد ملکی را گرفت

انفجاری درقندهارجان هشت فرد ملکی را گرفت

کابل/۱۹ اسد /باختر درپی انفجاری درقندهارامروز هشت فرد ملکی جان باختند طارق...

پالسی های جدید وزارت امورزنان در پنجشیر رونمایی شد

پالسی های جدید وزارت امورزنان در پنجشیر رونمایی شد

بازارک/۱۹ اسد /باختر سه پالسی جدید وزارت امور زنان امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

جلسه کمیته ارزیابی اجراآت، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های کادری اکادمی علوم برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 16 سرطان/ باختر
جلسه کمیته ارزیابی اجراآت، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های کادری اکادمی علوم افغانستان به ریاست استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، امروز برگزار شد.
در ابتدا اعضای کمیته فرعی گزارش شان را  در مورد کار روی متن نهایی طرح اصلاحات اکادمی علوم را ارائه کردند.
اعضای کمیته فرعی گزارش دادند که مطابق فیصله جلسه قبلی کمیته، طرح اصلاحات در اکادمی علوم را در چندین جلسه بررسی کرده‌اند و نظریات و پیشنهادهای مطرح شده را در متن اصلی طرح گنجانده‌اند.
در جلسه امروز کمیته، اعضای جلسه دیدگاه‌ها و پیشنهادهای شان را در مورد راهکار استخدام در اکادمی علوم، ماموریت و دیدگاه اکادمی علوم، تعیین ترجمه به عنوان یک فعالیت دوامدار برای محققان و ایجاد کتابخانه آنلاین اکادمی علوم ارائه کردند.
استاد دانش، معاون ريیس جمهور و ريیس کمیته، از تلاش و زحمات اعضای جلسه تشکر کرد و گفت که روی طرح اصلاحات اکادمی علوم کار خوبی صورت گرفته است اما نیاز است که بعضی موضوعات توضیح بیشتر داده شود و با دقت بیشتر در متن نهایی گنجانده شود.
وی گفت که دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری متن نهایی طرح اصلاحات در اکادمی علوم را با در نظرداشت دیدگاه‌ها و پیشنهادهای مطرح شده در جلسه امروز کمیته، آماده می‌کند و در جلسه بعدی کمیته برای نهایی سازی در اختیار اعضا قرار می‌دهد و بعد از تأیید و امضای اعضا به ریاست جمهوری فرستاده می‌شود.
معاون رییس جمهوری همچنان به اعضای جلسه هدایت داد که گزارش کاری کمیته فرعی و فعالیت‌های آن را نیز تهیه کنند و ضمیمه طرح نهایی کنند تا روشن شود که این طرح چگونه تهیه شده است و در تهیه آن از فعالیت‌ها و ساختار کدام نهاد‌های علمی جهانی و منطقه‌ يي الگو برداری شده است.
در جلسه امروز کمیته همچنان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، دیدگاه خود را در مورد ساختار و تشکیل اکادمی علوم افغانستان مطرح کرد.
مطابق نظر کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، ساختار و تشکیلات اکادمی علوم افغانستان نیاز به اصلاحات جدی دارد و این کمیسیون آماده است که در همکاری با اکادمی علوم دراین زمینه کار کند.
استاد دانش به کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی و اکادمی علوم هدایت داد که برای نهایی شدن ساختار و تشکیل اکادمی علوم، طرح‌های خود را آماده کنند تا به صورت مشترک مورد بحث و بررسی بیشتر قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری تأکید کرد که در این راستا اکادمی علوم افغانستان و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، باهم همکاری کنند و برای مشکلات موجود در ساختار و تشکیل اکادمی علوم، راه های حل‌ و پیشنهادهای مشخص ارائه کنند.
کمیته ارزیابی اجراآت، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های کادری اکادمی علوم افغانستان بر اساس فرمان ريیس جمهور و تحت نظر استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، وضعیت کنونی اکادمی علوم را بررسی می کند  و طرح اصلاحات آن را آماده می کند و به ریاست جمهوری و جلسه کابینه ارائه می‌کند. مجیب مرزایی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.