15 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دهقانی درکندزمی گویدکه کشت رومی به شیوۀ جدید، حاصلاتش را دو برابر کرده است

دهقانی درکندزمی گویدکه کشت رومی به شیوۀ جدید، حاصلاتش را دو برابر کرده است

کابل /۱۵ اسد/ کابل غلام حیدردهقان ولسوالی امام‌ صاحب کندز، می‌گوید...

انفجارماینی درنیمروزجان هفت فرد ملکی راگرفت

انفجارماینی درنیمروزجان هفت فرد ملکی راگرفت

زرنج /۱۵ اسد / باختر هفت فردملکی درانفجار ماینی پس از...

وزارت صحت عامه تیم های صحی رادر تالار لويه جرگه توظیف کرده است

وزارت صحت عامه تیم های صحی رادر تالار لويه جرگه توظیف کرده است

کابل / ١٥ اسد / باختر داكتر احمد جواد عثماني سرپرست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

برنامۀ میثاق امنیتی دولت، درنشستی بیان شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


کابل 24 سرطان /باختر
صدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهور، سترپاسوال عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله و رضوان مراد، رییس مطبوعات وارتباطات عامه معاونت اول ریاست جمهوری، برنامه میثاق امنیتی دولت را اعلام کردند.
سخنگوی رییس جمهور در نشستی که به منظور اعلام این برنامه در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره ارتباطات عامه واستراتیژیک ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: برنامه میثاق امنیتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، به هدف تأمین امنیت مردم و مبارزه موثر با انواع جرایم وجنایت ها در شهرها و روستاها، تدوین شده است و در حال اجرا است.
صدیقی گفت: در یک روند سرتاسری مشورتی که رییس جمهور با شهروندان کشور در چند ماه پسین داشت، یکی از خواسته های مهم مردم تأمین امنیت وتحکیم حاکمیت قانون در جامعه بود که براساس آن میثاق امنیتی به عنوان مهمترین گام حکومت افغانستان در راستای تأمین خواسته های مردم برداشته می شود.
سخنگوی رییس جمهور، با تأکید بر آن که میثاق امنیتی به گونه سرتاسری در کشور عملی خواهد شد، افزود: میثاق امنیتی بسیج مردم برای بهبود امنیت، مبارزه با جرایم وجنایت است.
او گفت میثاق امنیتی نخست در کابل و پس از آن درسایر ولایت های کشور عملی خواهد شد.
در همین حال، سترپاسوال عبدالصبور قانع، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله، برنامه میثاق امنیتی را ضمانت امنیتی عنوان کرد که از طریق بسیج نیروهای دولتی و مردمی در راستای تأمین امنیت برای مهار وصفر سازی جرم وجنایت، ریشه کن کردن نا امنی ها و مبارزه علیه هر نوع فساد است.
او گفت میثاق امنیتی دارای ۴۱ ماده تطبیقی است که در آن مکلفیت های پولیس ملی، امنیت ملی، اردوی ملی و۸ نهاد ملکی مشخص شده است.
قانع افزود: پس از منظوری میثاق امنیتی کابل، از سوی رییس جمهور، هزاران تن از باشندگان کابل طور رضاکارانه بسیج شدند وهمکاری خود را از یک هفته به این سو با پولیس ادامه داده اند که در نتیجه همکاری مردم ۲۰۰  مجرم که در جنایت های مختلف در شهر دخیل بودند شناسایی شندو ۱۳ تن شان بازداشت شده اند.
قانع گفت: طی همین هفته ۶۴ میثاق امنیتی با بزرگان کابل در شهر و ولسوالی آن امضا شده است و پس از امضای میثاق ها در آن ساحات هیچ جرمی صورت نگرفته است.
او گفت بر بنیاد برنامه میثاق شهروندی علاوه از گزمه های علنی موتر های پولیس، پولیس مخفی نیز ایجاد شده است که گزمه های پوششی مخفی دارند.
قانع گفت درنتیجه کار یک هفته یی پولیس مخفی ۲۰ مجرم با ۱۱ موتر و ۱۵ سلاح بازداشت شدندوتحقیقات از شماری آنان جریان دارد واز برخی تکمیل شده است.
در نتیجه این گزمه ها ۲۴ پولیس به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفوی وفساد بازداشت شده اندوتحت بررسی اداره امنیت ملی استند.
معین ارشد امنیتی گفت: مطابق میثاق امنیتی به ولسوالی های کابل توجه صورت گرفته است وراه آسیب پذیرولسوالی هایی که طالبان از ولایت ها آمده بودندو از آن استفاده می کردند شناسایی شدو روی تعبیه قوت ها در نقاط آسیب پذیر کاز آغاز شده است.
رضوان مراد، رییس مطبوعات وارتباطات عامه معاونت اول ریاست جمهوری در این نشست گفت: در بخش های برنامه میثاق امنیتی که رییس جمهور به معاون اول ریاست جمهوری وظایف ومسوولیت هایی سپاریده است، از ظرفیت موجوده وامکاناتی که در حال حاضر در هر نهاد قرار دارد، استفاده می شود. اوگفت هیچ تشکیل نو، منابع و بودجه خاص در این بخش ها در نظر گرفته نشده است و تنها ادارات انسجام وترتیب دوباره می یابند تا برنامه به گونه درست عملی شود.
نیلوفر دانش

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.