23 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

طالبان یک افسر پولیس را در پروان،به شهادت رساندند

طالبان یک افسر پولیس را در پروان،به شهادت رساندند

چاریکار/۲۳ اسد/ باختر طالبان یک افسر پولیس را در مرکز پروان،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نشست‌ مشورتی با نهادهای جامعه مدنی کابل در راستای هم‌صدایی در روند صلح برگزارشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)


کابل/۲۵سرطان/باختر
به منظور فراگیر‌سازی روند صلح و دریافت نظرات نهادهای مدنی و آگاهی از خواست های مردم، لیلا جعفری رئیس تشکل‌های سیاسی و نهادهای جامعل مدنی وزارت دولت در امور صلح، با شماری از نهادهای مدنی کابل دیدار کرد.
لیلاجعفری با قدردانی از حضور فعال نهادهای جامعه مدنی در امر آگاهی‌دهی به مردم، در ابتدابا اشاره به فعالیت‌های وزارت دولت در امور صلح بر لزوم نقش سازندۀ نهادهای جامعه مدنی در روند صلح اشاره کرد و گفت: همدیگر‌پذیری و نقش فعالانه زن و مرد در عرصه‌های حکومتی و اجتماعی، از اصول قانون اساسی و حقوق شهروندی است که نهادهای جامعه مدنی در تقویت این باور در بین مردم نقش عمده دارند.
وی افزود:" وظیفه ما است که از زوایای صلح آگاهی لازم  به جامعه دهیم تا مردم با حقوق و مسؤلیت‌های‌شان در این باره آشنا شوند.
وی، نظارت بر روند صلح را حق مردم و نهادهای جامعه مدنی دانست و تأکید کرد که همان گونه که رئیس‌جمهور تصریح کرده است هر آنچه که در مذاکرات صلح به پیش می‌رود باید به تصمیم و تأیید مردم افغانستان باشد که در این زمینه، نهادهای جامعه مدنی می‌توانند نقش پل ارتباطی  داشته باشند.
لیلاجعفری، نهادهای جامعه مدنی و مردم را صاحب اصلی صلح خواند و از آنان خواست که سهم فعالانه، رضاکارانه و داوطلبانه در عرصه صلح داشته باشند و در مقابل کاستی‌ها سکوت نکنند.
مسؤولان این نهادها هر کدام به عملکردهای‌شان در گذشته در زمینه صلح اشاره کرد و بر تقویت هم‌صدایی دولت و ملت در روند صلح تأکید نمود. آنان اعلام آمادگی کردند که به صورت رضاکارانه با آن وزارت همکاری خواهند کرد.
////////

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.