19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مواد کیمیایی در تخار ضبط شد

مواد کیمیایی در تخار ضبط شد

تالقان/۱۹اسد/باختر نزدیک به دو هزار کیلو گرام مواد کیمیایی که از...

شناسایی ۳۷ مورد تازه کرونا در افغانستان

شناسایی ۳۷ مورد تازه کرونا در افغانستان

کابل/ ۱۹اسد/ باختر وزارت صحت عامه امروزاعلام کرد که دریک ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

جلسۀ کابینه تحت ریاست رئیس جمهوری، برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/۲۵سرطان /باختر
جلسۀ کابینه تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با اشتراک اعضای کابینه و والیان کشور از طریق ویدیوکنفرانس عصر امروز در ارگ برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی رییس جمهوری به آژانس باختر؛ ابتدا رئیس جمهوری حملۀ تروریستی در سمنگان را شدیداً تقبیح کرد و به خانواده های شهدای این رویداد و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که در نبرد با دشمن به شهادت رسیده اند، مراتب تسلیت و غمشریکی خویش را ابراز کرد.
رئیس جمهور جهت احضارات و آمادگی ها برای دفع و طرد حمله های دشمن، به نهاد های امنیتی و دفاعی کشور، هدایت های لازم داد.
همچنان رئیس جمهور به خانوادۀ مرحوم سلیم خان کندزی والی اسبق  ننگرهار به خاطر درگذشت موصوف از  اثر مریضی کرونا و خانواده های سایر جان باختگان در اثر ابتلا به این ویروس؛ مراتب تسلیت و همدردی خویش را ابراز کرد.
رئیس جمهوری با خوش آمدید به والیان تازه معرفی شده در برخی از ولایت ها و حضور شان در جلسۀ کابینه، بر تشریک مساعی اعضای کابینه و والیان ولایت ها غرض همکاری در تطبیق میثاق امنیتی در مرکز و تطبیق آن در سایر ولایت ها در آینده نزدیک به شکل تدریجی؛ تاکید ورزید.
همچنان در مورد ثبت فورم دارایی های اعضای کابینه، والیان، رییسان اداره ها (واحد های مستقل بودجه یی) و معینان وزارت ها الی یک هفته هدایت داده شد و خاطرنشان شد که در صورت عدم ثبت فورم، معاش شان را وزارت مالیه الی تکمیل فورم؛ قطع کند.
به همین ترتیب به اعضای کابینه، والیان و رییسان اداره های (واحد های مستقل بودجه یی) به خاطر ثبت دارایی های مسوولان مربوط تحت اثر شان، هدایت داده شد.
کابینه دومین مسودۀ سند چارچوب ملی صلح و انکشاف افغانستان را با ایزاد یک سلسله مباحث و نظریات اعضای جلسه؛ مورد تصویب قرار داد.
هکذا کابینه، طرح تعدیل طرزالعمل تنظیم رژیم کاری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا (کووید ۱۹) با شامل ساختن ادارۀ ملی احصائیه و معلومات و شاروالی کابل در جمع اداره های مندرج مادۀ (۱۹) آن، که باید مطابق طرزالعمل مذکور کارمندان اداره ها با رعایت معیارهای صحی در دو نوبت کاری روزهای جفت و تاق هفته از ساعت ۸ صبح الی ۴ عصر ارایۀ خدمات کنند؛ تصویب کرد.
کابینه تصمیم اتخاذ کرد که مکتب ها و پوهنتون ها سر از ۱۵ اسد سالروان با در نظرداشت رعایت سفارش ها و معیارهای صحی، مشروط بر این که وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در سطح کشور به اساس ارزیابی وزارت صحت عامه، الی زمان فوق الذکر تشدید نیابد، آغازشود.
#

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.