01 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ريیس جمهوری با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدارکرد

ريیس جمهوری با نمایندۀ خاص ملل متحد برای افغانستان، دیدارکرد

کابل/۳۱سنبله/باختر محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از...

رییس جمهوری: صلح حق اساسی و بشری تمام مردم دنیا وازهمه زیادترمردم افغانستان است

رییس جمهوری: صلح حق اساسی و بشری تمام مردم دنیا وازهمه زیادترمردم افغانستان است

کابل/ ۳۱ سنبله/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

رئیس جمهوری با رئیس کمپنی فورتسیکو میتل گروپ آسترالیا در خصوص فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان، صحبت کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۱۶ اسد / باختر

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با اندریو فوریست رئیس یکی از کمپنی های بزرگ آسترالیا که در عرصه های تولید آهن، بخش معادن و انرژی قابل تجدید فعالیت دارد، از طریق ویدیوکنفرانس صحبت کرد.

در این ویدیوکنفرانس که در ارگ انجام شد، در خصوص راه های سرمایه گذاری در عرصه های انرژی قابل تجدید و معادن در افغانستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

اندریو فوریست رئیس کمپنی فورتسیکو میتل گروپ، گفت که این کمپنی در بخش های استخراج معادن و انرژی قابل تجدید تجارب خوبی در منطقه دارد و در کشورهایی که ظرفیت تولید بهتر انرژی قابل تجدید دارند، سرمایه گذاری می کند.

سپس محمداشرف غنی رییس جمهوری راجع به منابع طبیعی افغانستان و فرصت های سرمایه گذاری در بخش معادن و در عرصه انرژی قابل تجدید به ویژه، تولید انرژی از منابع آبی و آفتابی، معلومات ارائه کرد.

همچنان در این ویدیوکنفرانس در مورد سرمایه گذاری کمپنی های خارجی در بخش های معادن آهن و مس افغانستان، در مشارکت با سرمایه گذاران داخلی، بحث صورت گرفت.

رئیس کمپنی آسترالیایی فورتسیکو میتل گروپ با ابراز علاقه مندی به خاطر سرمایه گذاری در افغانستان، گفت که افغانستان از لحاظ منابع طبیعی یک کشور غنی است و امکانات زیادی وجود دارد که به یکی از کشورهای عمده در زمینه تولید انرژی قابل تجدید، مبدل شود.

وی آمادگی خویش را در قسمت سرمایه گذاری در تولید انرژی قابل تجدید و استخراج معادن ابراز کرد و گفت که به زودی هیئتی به افغانستان خواهد فرستاد تا ارزیابی های خویش را به خاطر کار مشترک در این زمینه، آغاز کند.

#

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.