05 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رییس جمهوری: توازن درزمینۀ انکشاف ولایات، ازاولویت های دولت است

رییس جمهوری: توازن درزمینۀ انکشاف ولایات، ازاولویت های دولت است

کابل /۵ میزان / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری...

قومندان پیشینی ازحزب اسلامی دربدخشان به طالبان پیوست

فیض آباد/ ۵ میزان / باختر پولیس بدخشان ازپیوستن یک قومندان...

خانواده های نیازمند درپروان کمک دریافت کردند

چاریکار/ ۵میزان/ باختر شورای مردمی پروان برای ۵۲۰ خانوادۀ متضررناشی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

محمداشرف غنی: ما به صلح متعهد هستیم٬ جنگ باید به گونه اساسی پایان یابد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۲۱ اسد/ باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با هیئت مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در قصر چهارچنار ارگ دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد: ابتدا محمد معصوم ستانکزی رییس هیئت مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان و شمار دیگری از اعضای این هیئت، در مورد آغاز مذاکرات صلح با گروه طالبان و روند صلح صحبت کردند.
ستانکزی در خصوص فعالیت های هیئت متذکره، آمادگی ها و بحث هایی که با همدیگر داشتند، معلومات داده و گفت که با توجه به خواست های لویه جرگه مشورتی صلح، منحیث یک تیم واحد زیر چتر جمهوری اسلامی افغانستان در مذاکرات، خواست های مردم را در نظر می گیرند.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان گفت: همه قوت سیاسی ما را در لویه جرگه صلح مشاهده کردند و جهان با یک دیدگاه و قوت، حامی شما است و این برای شما سرمایه بزرگ است. وی افزود: لویه جرگه مشورتی صلح، برای دولت جمهوری اسلامی افغانستان خط مشی صلح را تعیین کرد و ما به تحقق آن متعهد هستیم.
رییس جمهور تصریح کرد: ما به صلح متعهد هستیم و هدف این است که جنگ به گونه اساسی به پایان برسد. وی افزود که هیئت مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان با گروه طالبان در مورد صلح پایدار و باعزت که خواست مردم افغانستان است، مذاکره می کند.
محمد اشرف غنی گفت: پس از آن که فرمان عفو ۴۰۰ زندانی طالبان به امضا رسید، توقع مردم این است که دیگر برای آغاز مذاکرات گروه طالبان با دولت جمهوری اسلامی افغانستان هیچ مانع و بهانه یی وجود نداشته باشد و مذاکرات باید به زود ترین فرصت آغاز شود.
عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.