06 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سیصد ذخیر‌گاه‌ پیاز دربلخ به زودی آمادۀ افتتاح می شود

سیصد ذخیر‌گاه‌ پیاز دربلخ به زودی آمادۀ افتتاح می شود

مزارشریف/۵عقرب/باختر کار ساخت سیصد ذخیرگاه‌ جدید پیاز در بلخ تا ۲۰...

‎کارساخت ده ها ذخیر‌گاه‌ کچالو دربلخ به زودی به پایان می‌رسد

‎کارساخت ده ها ذخیر‌گاه‌ کچالو دربلخ به زودی به پایان می‌رسد

مزارشریف/۵عقرب/باختر مسوولان بخش زراعت بلخ می‎گویند که کار ساخت هشتاد...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سرپرست وزارت خارجه: برقراری آتش بس خواست مهم و اساسی مردم افغانستان است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /2 سنبله/ باختر
محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه، با دیبورا لیونز، نمایندهٔ ویژهٔ سرمنشی سازمان ملل برای افغانستان امروز دیدارکرد.
به گزارش آژانس باختر،در این دیدار، وزیر امور خارجه اعلامیهٔ شورای امنیت سازمان ملل را پیرامون آغاز مذاکرات صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان ستود و توافق روی کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش بس را خواست مهم و اساسی دولت و مردم افغانستان شمرد.
خانم لیونز، با اظهار خرسندی از شروع گفت وگوها میان هیئت‌های مذاکره‌‌کنندهٔ جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان، اجماع جهانی و منطقه‌یی را در حمایت از موفقیت روند صلح مهم و حیاتی دانسته و ابراز امیدواری کرد که طرف های  مذاکره‌کننده بتوانند روی موضوعات مهم منجمله برقراری آتش‌ بس به توافق برسند.
نمایندهٔ خاص سرمنشی ملل متحد با اشاره به کنفرانس ژنیو که قرار است در نوامبر امسال برگزار شود، روی ظرفیت‌ها و طرح‌های موجود برنامه‌های انکشافی به سرپرست ‌وزیر امور خارجه معلومات داد. 
وی  در مورد نمایند‌گی‌های موجود سازمان ملل در کشورهای همسایه و نقش مساعدی که این نمایند‌گی‌ها در زمینهٔ جلب حمایت کشورهای منطقه از روند صلح می‌توانند داشته باشند، صحبت کرد.
افزون بر بحث روی ضرورت کاهش‌ خشونت‌ها، برقراری آتش‌بس فراگیر و حمایت‌های جهانی از روند صلح، هر دو جانب روی اتصال منطقه‌یی، مبارزه با مواد مخدر، قاچاق انسان و سایر جرایم سازمان‌یافته صحبت و تبادل نظر کردند.
در اخیر، سرپرست وزارت امور خارجه با تأکید بر نقش مثبت و سازندهٔ سازمان ملل در ایجاد اجماع منطقه‌یی و جهانی پیرامون موفقیت مذاکرات صلح، از تعهد دوامدار و همکاری آن سازمان برای افغانستان در بخش‌‌های مختلف ابراز سپاس و امتنان کرد.بهزاد

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.