19 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نمایشگاه آثار خوش نویسی "گنج قناعت" افتتاح شد

نمایشگاه آثار خوش نویسی "گنج قناعت" افتتاح شد

کابل/۱۹قوس/ باختر پوهاند محمد رسول باوری٬ معین فرهنگ و هنر وزارت...

مشرانوجرگه قانون امورذاتی سربازان  را با برخی تعدیلات تصویب کرد

مشرانوجرگه قانون امورذاتی سربازان را با برخی تعدیلات تصویب کرد

كابل/19 قوس/ باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه امروز به ریاست فضل‌هادی مسلم...

 چهار تن به اتهام جرم های سازمان يافته بازداشت شدند

چهار تن به اتهام جرم های سازمان يافته بازداشت شدند

كابل/19 قوس/ باختر پوليس چهار تن را ديشب به...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحامد کرزی: مصئونیت و امید کارمندان دولت به آینده، شرط اساسی رشد خدمات ملکی در افغانستان است

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 6 جدی

حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار با شماری از متخصصین ادارات ملکی کشور گفت: مصئونیت و امید کارمندان دولت به آینده، شرط اساسی رشد خدمات ملکی در افغانستان است و من تلاش دارم تا ختم دوره ای ریاست جمهوری خویش خدمات ملکی را از طریق قانون گذاری و تهداب گذاری مطابق قانون، به افغانستان بیآوریم تا آن های که در اداره افغانستان خدمت می کنند، هم مصئون باشند، هم ترقی شان به اساس لیاقت و اهلیت شان صورت گیرد و هم امتیازاتی داشته باشند که پس از تقاعد به خوبی و آرامی در کشور زندگی کنند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس اطلاعاتی باختر، در این دیدار که قبل از ظهر امروز در ارگ انجام شد، رئیس جمهور گفت با وجودیکه هنوز هم حکومت ما صاحب اداره ضابط، مطمئن و مصئون خدمات ملکی نشده است اما شما نمایانگر حقیقت پیشرفت افغانستان هستید.

حامد کرزی خطاب به متخصصین ادارات ملکی کشور گفت: شما کتله های های مهم خدمات ملکی هستید که می توانید برای تهداب گذاری خدمات ملکی افغانستان هسته های اساسی باشید.

رئیس جمهور با یاد آوری از سیستم های اداره خدمات ملکی در کشور های بریتانیا و هند که افراد تعلیم یافته از طریق امتحان در ادارات آنها به کار گماشته می شوند و با تغییر حکومت ها  در وظایف شان پایدار باقی می مانند، گفت: خدمات ملکی به معنای این است که افراد جامعه ما از طریق یک سلسله امتحانات وارد ادارات ملکی افغانستان شوند و آنها تحت یک قانون، درجات ترقی را پیموده و ارتقا کنند و در اجراات کاری شان مطابق قانون مصئونیت داشته باشند.

سپس داکتر احمد مشاهد رئیس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در مورد اهمیت پروگرام MCP یا ظرفیت برای مدیریت  معلومات داده تاکید کرد تا از ظرفیت ها در ادارات کشور استفاده مناسب صورت گرفته، مدیریت آنها بهتر گردد.  

همچنان روح الله عثمانی رئیس عمومی طرح و مدیریت برنامه های کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی طی صحبتی گفت: پروگرام ظرفیت برای مدیریت در حقیقت پالیسی های حکومت افغانستان در راستای ساختن یک اداره تخصصی که عرضه خدمات و انکشاف افغانستان توسط خود افغانها صورت بگیرد، می باشد و این برنامه در اصل به حیث یک محرک تغییر و ایجاد موثریت در اداره افغانستان، به وجود آمده است.

موصوف گفت که کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی با این برنامه بیشتر از 200 متخصص افغان را در 26 اداره دولتی افغانستان استخدام کرده است که بیشتر از 70 تن شان دارای درجات دکتورا و ماستری می باشند و با ادامه این برنامه در نظر دارد که از 300 الی500 متخصص دیگر را نیز در ادارات افغانستان استخدام نماید.

ایمل مرجان به نمایندگی از متخصصین ادارات ملکی کشور ضمن تشریح دستآورد های متخصصین افغان در ادارات مختلف افغانستان به رئیس جمهور کشور اطمینان داده گفت: فرزندان شما می توانند با معاش اندک نسبت به متخصصین خارجی، به اخلاص مندی تمام و وطن دوستی برای کشور شان کار کنند.             

در اخیر متخصصین پروگرام ظرفیت برای مدیریت که در ادارات مختلف کشور مصروف خدمت می باشند در مورد دستآوردهای شان به رئیس جمهوری اسلامی افغانستان معلومات داده،  پیشنهاد کردند که از متخصیصن افغان و برنامه های که از مالکیت، رهبری و توانمندی های افغانها را در قسمت انکشاف بیان میدارد، حمایت صورت گیرد

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.