18 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

معاون رییس جمهوری بر تاسیس یک نهاد مستقل دولتی مبارزه با فساد اداری تاکید کرد

معاون رییس جمهوری بر تاسیس یک نهاد مستقل دولتی مبارزه با فساد اداری تاکید کرد

کابل / 18 قوس/ باختر کنفرانس امانتداری؛ نقش ادارات مستقل در...

اعلامیه مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان و شورای عالی هنر

اعلامیه مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ جمهوری اسلامی افغانستان و شورای عالی هنر

کابل / 18 قوس/ باختر اعلامیه مشترک وزارت اطلاعات و فرهنگ...

کارساخت ده ها طرح انکشافی درلغمان تکمیل شد

کارساخت ده ها طرح انکشافی درلغمان تکمیل شد

کابل /18 قوس / باختر کارساخت 77 طرح انکشافی درلغمان تکمیل...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحامدکرزی: پیمان استراتیژیک با ایالات متحده امریکا مطابق به فیصله های لویه جرگه عنعه ای امضا خواهدشد

Written by  Administrator
Rate this item
(1 Vote)

حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان میگوید: پیمان استراتیژیک باایالات متحده امریکا زمانی به امضاءخواهدرسید که در آن منافع ملی افغانستان به صورت کلی در آن گنجانیده شود.

به گزارش آژانس باختر، حامدکرزی رئیس جمهوری  اسلامی افغانستان که امروز در مراسم فراغت چهارمین دور فراغت افسران جوان اردوی ملی در اکادمی ملی نظامی سخن میگفت ،ضمن آنکه فراغت افسران جوان را تبریک گفت اظهارداشت:

باهمت ووطندوستی شما پروسه انتقال مسوولیت های امنیتی آغاز شده و اختیار دفاع و حفاظت از کشور بدست شما خواهد بود تا دوسال دیگر ناتو وآن نیروهای دیگر که با ما کمک میکنند به کشورهای شان برمیگردند و مادیگر باردوش آنان نخواهیم بود و ماباهمت خود واراده خود این کشوررانگهداری خواهیم کرد . زمانیکه  اختیار بدست شما جوانان تعلق میگیرد شجاعت، مهارت، تحصیل و دانش تان باعث سربلندی و ترقی این  خاک میشود  شجاعت تان نگهبان این خاک ، دانش و مهارت تان پیشرفت این خاک را سبب  خواهد شد.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ضمن اشاره به پیشرفت و انکشاف برخی از کشورهای همسایه از جوانان کشور خواست تا بیشتر و بهتر درس بخوانند . موصوف یاد آورشد که تا دوسال دیگر پروسه  انتقال مسوولیت های امنیتی تکمیل میگردد و افغانستان بدست جوانان وطن نگهبانی خواهد شد و آینده باعزت و ترقی افغانستان تنها و تنها از راه کسب علم و دانش جوانان این کشور میسر است.

حامدکرزی بااشاره به توافق های استراتیژیک با برخی ازکشورها چون هند، ایتالیا، فرانسه و انگلیس گفت که غرض امضاء پیمان استراتیژیک با امریکا در مذاکره هستیم تا با امریکا چنان یک پیمان استراتیژک امضاء نمائیم که در آن منافع ملی افغانستان به صورت کلی در آن گنجانیده شود، حاکمیت ملی، استقلال و منفعت افغانستان در آن تثبیت شده باشد.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان یاد آورشد که  ما میخواهیم تمام موضوعات را یک به یک حل نمائیم مسئله زندانی کردن و زندانی گرفتن در کشور  تمام شده است دیگر خارجیان در افغانستان نمیتوانند زندان داشته باشند و یا کسی را گرفتار نمایند ما بالای این  کار میکنیم حملات شبانه برمنازل مردم افغانستان منع شود و امنیت افغانستان توسط فرزندان افغانستان در مطابقت با قانون گرفته شود  بعداً" بادولت امریکا روی شرایط که افغانستان پیش نموده صحبت نمائیم. و زمانی مابه موافقه خواهیم رسید شرایط را که لویه جرگه عنعه ای افغانستان وضع نموده برآورده شود.

حامدکرزی گفت، مذاکرات ما باامریکا پیشرفت های داشته اقدام کامل به حاکمیت ملی افغانستان و استقلال کشور ما یک امر تثبیت شده است که قابل بحث نمی باشد. دوم شرایط است آینده مارا و چگونگی تمویل و تجهیز نهادهای امنیتی مارا روشن میسازد.

به گفته حامدکرزی قرار است که بعد از سال 2014 تا 2024 جامعه جهانی در راس آن ایالات متحده امریکا به دنبال آن اروپا و کشورهای دیگر به قوتهای دفاعی و امنیتی ما سالانه چهاراعشاریه یک ملیارد دالر پول بدهند.

 رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ضمن تشکر از این  عملکرد جامعه جهانی یاد آورشد که سوالاتی در این مورد  موجود است که ذریعه وزیر دفاع ملی به مقامات مربوط امریکا و ناتو تحریر یافته است.

افغانستان تنها به پرداخت معاش نیاز ند ارد مابه تجهیزات پیشرفته نظامی رادار، قوای دفاعی هوایی طیارات جنگی ... وسایر تجهیزات مدرن دفاعی که وطن مارا قوی سازد ضرورت داریم آیا این  کمک پولی مانع خریداری ما از دیگر کشورهای میگردد و یاخیر؟ و سوالات دیگر که داریم روی آن مذاکره میکنیم.

حامدکرزی به تمام نهاد های امنیتی کشور اطمینان دادکه در مورد  آینده کشور و استحکام قوتهای نظامی افغانستان تهداب گذاری نهایت اساسی صورت میگیرد.

همچنان در این مراسم ستر جنرال عبد الرحیم وردک وزیردفاع ملی صحبت نموده از افسران جوان که تازه وارد خدمت در صنوف اردوی ملی میشوند خواست با آموخته های مسلکی شان به عنوان یک افسر جوان، با افتخار و غرور در دره  ها و کوهپایه های این کشور وظایف شان را اجرا نمایند مسوولیت ورسالت شان را در برابر مردم و کشورشان انجام دهد.

وزیر دفاع ملی تاکید نمود اردوی ملی تعلق به اقوام افغانستان است و در آن مرز بندی های قومی و زبانی وجود ندارد.

قابل ذکر است که دوصدو هفتاد وسه تن افسر جوان از چارمین دور اکادمی ملی نظامی افغانستان فارغ و شامل خدمت در صوف اردوی ملی شدند.

آنها اسناد فراغت شان را از سوی حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بدست آوردند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.