06 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوررفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ؛ بایرن مونیخ – ریال مادرید

کابل 5 ثورباختر دوررفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشگاه...

اعلامیه ریاست جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر 5 ثور دشمنان افغانستان و آزادی بیان امروز عبدالمنان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور غنی با وارثین شهدای حادثه اخیر ولایت لوگر، اظهار همدردی کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 4 اسد
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز با وارثین شهدای اردوی ملی که اخیراً در اثر حمله هوایی نیروهای بین المللی بالای یک پوسته آنان در ولسوالی بره کی برک ولایت لوگر شهید گردیدند، دیدار کرد و مراتب غمشریکی و تسلیت عمیق خویش را یکبار دیگر به آنان ابراز نمود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد و در آن مجروحین این حادثه نیز حضور داشتند، ابتدا هیات موظف که اخیراً به منظور بررسی حادثه مذکور به آن ولایت اعزام گردیده بود، گزارش یافته های خویش را به رئیس جمهور کشور ارائه کرد.
رئیس جمهور برای شهدای این حادثه جنت برین، به مجروحین شفای کامل و به خانواده های شهدا صبر جمیل از درگاه خداوند (ج) آرزو نمود.
رئیس جمهور غنی گفت که کارکرد های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مورد تمجید مردم افغانستان، منطقه و جهان قرار گرفته است.
محمد اشرف غنی گفت که مقامات امریکایی بخاطر وقوع حادثه اخیر ولایت لوگر اندوه گین بوده و ابراز تاسف کردند.
رئیس جمهوری اسلامی افغانستان گفت که بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در صحبت ویدیویی اخیرش با وی، از شجاعت و دلیری قوای امنیتی و دفاعی افغانستان، ستایش کرد.
رئیس جمهور افزود که قربانی نیروهای امنیتی و دفاعی ما فراموش نمی شود و مکان های مهم در مناطق شان به نام آنان مسمی می گردد و از سوی حکومت برای مدت طولانی از ورثهء آنان مواظبت صورت خواهد گرفت.
رئیس جمهور کشور به مسئولین وزارت دفاع ملی هدایت داد که از تمام امکانات دست داشته بخاطر تداوی مجروحین این حادثه، استفاده نمایند.
رئیس جمهور غنی گفت که برای جلوگیری از تکرار این چنین حوادث باید هماهنگی بیشتر میان نیروهای امنیتی کشور و نیروهای بین المللی صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد که به شهدا و مجروحین این حادثه یک رتبه ترفیع فوق العاده را منظور کرده است و حکومت با حمایت سکتور خصوصی در حال ایجاد نهادی است که زمینه تعلیم اولاد شهدا و کمک به خانواده های آنانرا به شکل دوامدار مساعد سازد.

در اخیر این دیدار، کمک های نقدی از سوی هیات رهبری وزارت دفاع ملی به وارثین شهدا و مجروحین حادثه مذکور، سپرده شد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.