05 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

افزایش میزان ثبت نام کنند گان برای انتخابات پارلمانی وشوراهای ولسوالی درهرات

شهرهرات 5 ثورباختر حدود چهارده هزارتن ازباشند گان شهرهرات درجریان ده...

تلفات سنگین طالبان درفراه

شهرهرات 5 ثورباختر بیست طالب مسلح در تازه ترین...

کشته شدن شش داعشی درکنر

شهراسعد آباد 5 ثورباختر شش داعشی درحمله نظامیان درولایت کنر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتقانونپوه سرور دانش: آیت الله سیستانی به مردم افغانستان توجه خاص دارد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 5 اسد
هیأت اعزامی آیت الله العظمی سید علی حسینی سیستانی یکی از مراجع عالی، امروز با قانونپوه سرور دانش معاون دوم رییس جمهور دیدار کرد.
آیت الله العظمی سیستانی به عنوان یکی از مراجع بزرگ دینی، در شهر نجف کشور عراق زندگی می کند و دارای آثار علمی و تألیفات بسیار و خدمات شایان برای مسلمانان در سراسر جهان است. وی در باب تقریب مذاهب اسلامی نیز تلاش های بسیاری انجام داده است.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار،جمعی از علما از جمله آیت الله صالحی، آیت ا لله واعظ زاده بهسودی، آیت الله پروانی، آیت الله عارفی ، حجت الاسلام و المسلمین قدیر عالمی  امام جمعه غرب کابل ، نمایندگان دفتر آیت الله محقق کابلی، آیت الله فیاض و جمعی از بزرگان دیگر و مسؤلان حوزه های علمیه کشور نیز حضور داشتند.
در آغاز شهرستانی رئیس هیأت اعزامی آیت الله العظمی سیستانی از پذیرایی گرم مقامات عالی رتبه دولتی و شخصیت های ملی به خصوص معاون دوم رییس جمهورابراز قدردانی کرده گفت: این هیأت درنظر دارد در مدت اقامت خود در افغانستان از مناطق مختلف دیدن و گزارشی از وضعیت مراکز دینی افغانستان به آیت الله سیستانی ارایه کنند.
متقابلا معاون رییس جمهور ، از توجهات آیت الله العظمی سیستانی این مرجع عالیقدر به مردم مسلمان افغانستان اظهار قدردانی و سپاس کرده گفت: آیت الله سیستانی از شخصیت های بزرگ و تأثیر گذار دینی در جهان اسلام است و به مردم مسلمان افغانستان نیز توجه و عنایت خاص دارد.
قانونپوه دانش از سفر هیأت متذکره به افغانستان به گرمی استقبال کرده و ابراز امید واری کرد که سفر این هیأت بتواند قدم استوار در جهت هماهنگی بین علما، مراکزدینی و حوزه های علمیه در سطح منطقه باشد.
هدف از سفر این هیأت به افغانستان، بازدید از مدارس و حوزه های علمیه، فراهم کردن کمک های خیریه و راه اندازی پروژه های عام المنفعه به باشندگان برخی از مناطق محروم کشور می باشد.
هیأت اعزامی آیت الله سیستانی در ضیافتی که از جانب  معاون رییس جمهور ترتیب یافته بود شرکت کردند.

Last modified on دوشنبه ، 5 اسد 1394 ، 13:42

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.