09 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تلاش برای اشتغال زایی زنان فقیر درهلمند

لشکرگاه/ ۹حوت/ باختر برنامه یی برای اشتغال زایی به زنان فقیر...

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بروز کرونا در قندهار

قندهار/۹حوت/ باختر در قندهار اقدامات پیشگیرانه یی برای جلوگیری از بروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سیگار: حامدکرزی و کریم خلیلی دارای های شان را به گونه دقیق ثبت نکرده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 2/ میزان
سیگاریا بازرس ویژه امریکا درگزارش تازه خود، ادعا کرده است که روند ثبت دارایی های مقامات دولتی خلا های دارد و از رییس جمهور پیشین و معاونین یادکرده که دارایی های شان را به گونه یی دقیق ثبت نکرده اند.
سیگاریا بازرس ویژه امریکا درگزارش تازه خودکه روز گذشته به نشر رسید از اداره مبارزه با فساد اداری انتقاد کرده است که دارایی های مقامات ارشد حکومتی را به گونه درست ثبت نکرده است.
سیگار در این گزارش خود مبارزه با فساد اداری را محوربحث قرارداده است و اداره مبارزه با فساد اداری را به باد انتقاد گرفته که نتوانسته دارایی های مقام های ارشد حکومتی را به گونه درست ثبت نماید و این اداره را یک اداره ناکام میداند.
سیگار میگویدکه این اداره نتوانسته تا دارایی های حامدکرزی رییس جمهور پیشین و کریم خلیلی معاون دوم او را در زمان ریاست جمهوری اش به صورت کامل ثبت نماید  وفورمه ثبت دارایی این دو مقام پیشین نواقص جدی دارد و حامدکرزی نتنها نام یک بانک آلمانی را به عنوان مرکز نگهداری پول اش درج کرده درحالیکه مقدار پول و حساب بانکی او معلوم نیست .
به همین سان زیوراتی که به عنوان دارایی حامدکرزی ثبت شده مقدار، تاریخ خرید و قیمت مبهم است به همین ترتیب فورمه ثبت دارایی کریم خلیلی که در زمان کرزی معاون دوم رییس جمهور بود نیز مبهم است .
سیگار ادعا داردکه سرمایه و دارایی این دو مقام بالاتر از آن است که در فورمه های ثبت دارایی ، اداره مبارزه با فساد اداری ثبت شده است.
عبدالقهار فرخ سیر ، سخنگوی اداره مبارزه با فساد اداری میگوید که ما تنها فورمه ثبت دارایی ، مقامات را درج و ثبت می نمایم و آن را از طریق رسانه به اطلاع مردم میرسانیم و صلاحیت نظارتی نداریم .
تااکنون حامد کرزی و کریم خلیلی در خصوص ادعای اخیر سیگار واکنش نشان نداده اند .
این گزارش درست زمانی به نشر میرسدکه کنفرانس بروکسل تاچند روز دیگر درخصوص افغانستان برگزار میگردد ، مبارزه با فساد اداری از مباحث محوری این نشست خواهد بود.
جامعه جهانی ادعا دارند که فساد اداری درزمان حامدکرزی رشد کرد و اکنون نیز دامنگیر دولت و مردم افغانستان است .
رییس جمهور غنی خود گفته است که یک حکومت آلوده به فساد را به ارث گرفته است .
گزارش تازه سیگار میتواند فضای نشست قریب الوقوع بروکسل را تحت شعاع قراردهد.

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.