27 حوت 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولند درتقویت صلح ودموکراسی درکنار افغانستان قراردارد

پولند درتقویت صلح ودموکراسی درکنار افغانستان قراردارد

کابل باختر 27 حوت صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه ، امروز...

نمایشگاه صنایع دستی و آثارنقاشی زنان ، افتتاح شد

نمایشگاه صنایع دستی و آثارنقاشی زنان ، افتتاح شد

کابل باختر27 حوت پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات و...

طرح مقرره تعلیمات غیر حضوری  در کمیته قوانین کابینه تأیید شد

طرح مقرره تعلیمات غیر حضوری در کمیته قوانین کابینه تأیید شد

کابل باختر 27 حوت کمیته قوانین کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجنایت پیشه گان نمی توانند روابط برادرانه میان دو کشور را مخدوش سازند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 22 جدی
وزارت امور خارجه انفجار تروریستی شام دیروز در دفتر والی قندهار را که منجر به مجروحیت شماری به شمول سفیر امارات متحده عربی در افغانستان و والی قندهار و شهادت شماری دیگر به شمول معاون والی آن ولایت، رئیس نمایندگی این وزارت در ولایت قندهار و یکتن از دیپلومات های سفارت افغانستان در واشنگتن دی سی گردید، به شدت تقبیح نموده و آن را مخالفت صریح با موازین اسلام و اصول پذیرفته ¬شده مصئونیت دیپلوماتیک می خواند.
به گزارش آژانس باختر، در اعلامه ایکه از طریق این وزارت در پیوند به حادثه تروریستی نشر شده آمده است، این انفجار تروریستی در حالی رخ داده است که سفیر و شماری از دیپلومات های سفارت امارات متحده عربی در افغانستان، برای افتتاح یک دارالایتام و کمک به خانواده های شهداء و کودکان بی سرپرست به ولایت قندهار سفر کرده بودند که ازینرو، باعث تأسف عمیقتر دولت و مردم افغانستان گردیده است.
تروریستان جنایت پیشه، با این گونه اعمال وحشیانه، بارها ثابت ساخته اند که دشمنان مشترک مردم افغانستان و دوستان بین المللی ما اند. ازینرو، وزارت امور خارجه باور دارد که این جنایت تروریستی، نه تنها روابط دوستانه دو ملت با هم برادر را نمی تواند مخدوش سازد، بلکه همکاری دو کشور و اجماع جهانی را بر ضرورت تشریک هرچه بیشتر مساعی برای از بین بردن ریشه های اصلی تروریزم، قویتر می سازد.
وزارت امور خارجه، با آرزوی بهشت برین به شهدای این واقعه غم انگیز، اظهار تسلیت به خانواده های آنان و ابراز همدردی با دولت و مردم کشور دوست امارات متحده عربی؛ به سفیر امارات متحده عربی در افغانستان، والی قندهار و سایر مجروحین، از بارگاه پروردگار بزرگ، صحتمندی مجدد استدعا می دارد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.