30 دلو 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

برگزاری تعامل فراگیر پیرامون زن و صلح در آستانه نشست پروسه کابل

برگزاری تعامل فراگیر پیرامون زن و صلح در آستانه نشست پروسه کابل

کابل ۲۹دلو باختر وزارت امور خارجه نشست فراگیری را تحت...

صلاح‌الدین ربانی با وزیر امور خارجه ترکمنستان دیدار کرد

صلاح‌الدین ربانی با وزیر امور خارجه ترکمنستان دیدار کرد

کابل ۲۹دلو باختر صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتدیدار معین وزارت خارجه با مقامات وزارت خارجه هند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر12 حوت
دکتور نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان طی یک سفر رسمی به جمهوری هند، با شماری از مقامات وزارت امور خارجه آن کشور دیروز دیدار و ملاقات نمود.
به گزارش دفتر سخنگوی ریاست اطلاعات عامه وزارت امور خارجه به آژانس باختر: در این دیدارها، دکتور اندیشه روی اهمیت روابط افغانستان و هند و همکاری های دوجانبه بین دو کشور تاکید نمود و خاطر نشان ساخت که روابط دو کشور  بر اساس تفاهم و دوستی متقابل استوار می باشد.
همچنان معین وزارت امور خارجه، در رابطه به موضوعات ذیعلاقه از جمله مسایل امور قونسلی،  آموزشی و دیپلوماسی، موافقتنامه کریدور (دهلیز) هوائی افغانستان و هند، روابط دو جانبه سیاسی و انتقال تجارب استفاده از سیستم های جدید تکنالوژی معلوماتی – اداری و محاسباتی بحث و تبادل نظر نمودند.
بالمقابل مقامات وزارت امور خارجه جمهوری هند در راستای تبادل اطلاعات و تجارب تخنیکی در امور سیستماتیک مالی – اداری و قونسلی وعده همکاری نموده و خواستار نشست تیم های دو جانب در زمینه های مرتبط کاری و تخنیکی گردید.
معین اداره و منابع، همچنان در جریان این سفر از برنامه های آموزشی انستیتوت خدمات خارجی وزارت امور خارجه کشور هند (FSI) در عرصۀ دیپلوماسی، سیستم های مالی – محاسباتی و قونسلی آن وزارت و همچنان از سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی نو، بازدید به عمل آورد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.