03 دلو 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وضعیت امنیتی ولایت فراه مورد ارزیابی قرار گرفت

وضعیت امنیتی ولایت فراه مورد ارزیابی قرار گرفت

کابل باختر 3دلو جلسه‌ای به‌منظور بررسی همه‌جانبه وضعیت امنیتی ولایت فراه،...

نتایج تحقیقات "مدیریت منابع طبیعی در آغاز عصر تحول" ارائه شد

نتایج تحقیقات "مدیریت منابع طبیعی در آغاز عصر تحول" ارائه شد

3 دلو کابل باختر اورځلا نعمت رئیس نهاد واحد تحقیق و...

پیام تسلیت و همدردی رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ

پیام تسلیت و همدردی رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ

کابل3/11/1396 باختر با اندوه اطلاع یافتم که انجنیر شهاب الدین احمدی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهور غنی طی فرمان تقنینی، تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفوس را توشیح کرد Featured

Written by  manager
Rate this item
(2 votes)

کابل باختر 12 حوت
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان امروز فرمان تقنینی در مورد تعدیل مادۀ ششم قانون ثبت احوال نفوس را توشیح کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد:در ماده اول این فرمان آمده است: به تاسی از حکم مادۀ ۷۹ قانون اساسی افغانستان "تعدیل ماده ششم قانون ثبت احوال نفوس" را که به اساس مصوبه شماره ۱۳ مورخ ۱۵ سنبله ۱۳۹۵ کابینه جمهوری اسلامی افغانستان تصویب گردیده است، توشیح می دارم.
مطابق این فرمان، رئیس جمهور، وزیر عدلیه و وزیر دولت در امور پارلمانی را موظف نمود تا این فرمان را در خلال مدت ۳۰ روز از تاریخ انعقاد نخستین جلسه شورای ملی به آن شورا تقدیم نمایند.
همچنان این فرمان از تاریخ توشیح نافذ و همراه با مصوبه کابینه و تعدیل مذکور در جریده رسمی نشر می گردد.
رئیس جمهور غنی پس از توشیح فرمان متذکره، گفت: تاثیرات توشیح این ماده همه جانبه است و یکی از مشکلات جدی عدم دسترسی به ارقام دقیق را حل می کند.
وی افزود: این یک موضوع جدی بود که به فضل خداوند(ج) به طریقه بهتر حل گردید. از کمیته تقنین، تمام اعضای کابینه و ملت معظم افغانستان تشکری می کنیم.
رئیس جمهور گفت: حکومتداری به تحمل و تعمق می شود و شیوۀ حرکت ما یک شیوه اساسی بود و این را فال نیک می گیریم و امید داریم پارلمان افغانستان بزودی آنرا تایید نماید.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسئله عاجل ما دو چیز است، برگشت مردم ما از پاکستان و ایران که ضرورت به کارت هویت دارند و همچنان برگزاری انتخابات، چون ارادۀ حکومت وحدت ملی به صورت واضح و قاطع این است که انتخابات برگزار شود و پیش شرطی را که از نگاه استعمال تذکره برقی در روند انتخابات داشتیم، تکمیل کردیم.
سپس محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، گفت که تذکره بیانگر هویت ملی و مدنی دارندۀ آن بوده و در افغانستان این هویت در قانون اساسی به تفصیل بیان شده است.
وی ضمن تشکری از حمایت رئیس جمهور و رئیس اجرائیه از این روند، گفت که در مورد تذکرۀ برقی تقاضای اقوام مختلف افغانستان این بود که سه عنصر هویت ملی افغانستان یعنی دین،  قوم و ملیت درج صفحه آن گردد.
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه نیز در این رابطه صحبت کرده، گفت که تعدیل مادۀ ششم قانون ثبت و احوال نفوس یک قسمت بحث های را ایجاب می کرد و اکثریت به طرح که برای تعدیل پیشنهاد گردیده بود، قانع هستند و این را یک خبر خوش تلقی می کنند و امیدواریم در کارهای عملی آن نیز سرعت بخرج داده شود.#

Last modified on شنبه ، 14 حوت 1395 ، 06:06

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.