28 سنبله 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

جلال آباد 26 سنبله باختر هفت مرد به ظن انتقال جنگ...

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

جلال آباد 26 سنبله باختر دو مجاور و یک نگهبان زیارت...

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

کابل باختر 26 سنبله محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتستراتیژی مدیریت تغییر و انکشاف ظرفیت مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت معرفی گردید.

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 12 حوت
به گزارش آژانس باختر: با تغییر محیط رسانه یی، تغیر در چگونگی دسترسی مردم به معلومات و افزایش تعداد رسانه ها و توقع روز افزون مردم برای اخذ معلومات، نیاز دیده شد تا یک ستراتیژی نوین و پاسخگوی به این نیازمندی ها، ساخته شود.
احمد نادر نادری سفیر آزادی بیان و مشاور ارشد رئیس جمهور درامور عامه و استراتیژیک دیروز در موقع اعلان سند استراتیژی جدید مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت در تالار این مرکز در جمع بیش از 60 تن از سخنگویان مرکز و ولایات سخنرانی داشت گفت، به اساس ستراتیژی جدید مدیریت تغییر و انکشاف ظرفیت این مرکز باید در تقویه روابط و هماهنگی میان سخنگویان دولت و رسانه ها نقش بارزتر ایفا نماید.
وی افزود: "فعالیت ها و اهداف این مرکز باید متناسب به این تغیر محیطی و نیازمندهای مردم به اطلاعات تعدیل و به روز شود و همچنان متناسب به این چالش ها بوده و پاسخگو نیازمندی های مردم باشد. "
آقای نادری در خطاب به سخنگویان مرکز و ولایات گفت، حکومتی که به اساس آرای مردم تشکیل شده باید تمام نهاد های آن از رئیس جمهور تا رده های پائین به مردم پاسخگو باشد و یکی از راه های پاسخگویی این است که حکومت بشکل مستمر از کار ها و فعالیت های خود به مردم اطلاعات بدهد و این مرکز یکی از نهاد های مهم در این راستا بشمار می رود.
باید خاطر نشان ساخت که یکی از وظایف مهم مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت این است که بین سخنگویان حکومت و رسانه ها هماهنگی خوبی ایجاد کند، و یک میکانیزم خوب و دو جانبه بین رسانه ها و حکومت ایجاد شود، هم برای مردم معلومات داده شود و هم از مردم معلومات گرفته شود. در این ستراتیژی اصل عملکرد دو جانبه بسیار مهم است.
نادری گفت: "یک حکومت مسؤل و حسابده نمی باشد مگر اینکه خبر باشد که برنامه ها، پالیسی ها و اقدامات را که انجام می دهد چیگونه مردم مستفید شده اند. "
این ستراتیژی، مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت را فرصت میدهد تا پس از این روابط حکومت را با سازمان ها در داخل و بیرون از حکومت انکشاف ببخشد، تا باشد ازین طریق از تمام ساختارهای حکومت در پیوند به یک موضوع یک صدا واحد بلند گردد. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.