29 دلو 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ورزشکاران ننگرهار قوانین والیبال را فرا گرفتند

ورزشکاران ننگرهار قوانین والیبال را فرا گرفتند

شهرجلال آباد 29 دلو باختر کارگاه آموزش شیوه ها ی بازی...

آغاز عملیات تصفیوی نیرو های اردوی ملی در کنر و لغمان

کابل ۲۹ دلو باختر درنتیجه عملیات افراد کماندو اردوی...

فی انس طلا 1347 دالر عرضه میگردد

فی انس طلا 1347 دالر عرضه میگردد

کابل ۲۹ دلو باختر فی انس طلا در بازارهای بین المللی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترهبری وزارت معارف گزارش آمادگیهای سال جدید تعلیمی را به رئیسجمهور ارائه کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر30 حوت
نشستی بهمنظور آمادگی برای سال تعلیمی ۱۳۹۶ تحت ریاست محمداشرف غنی رئیسجمهوری اسلامی افغانستان، با حضور رهبری وزارت معارف و نمایندگان نهادهای کمک کننده در این بخش، در ارگ دایر گردید.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر خبر داد: در این نشست داکتراسدلله حنیف بلخی وزیر معارف و داکتر محمدابراهیم شینواری معین تعلیمات این وزارت، در خصوص دستاوردها و چالشهای سال گذشته در عرصه معارف و همچنان برنامههای سال جدید تعلیمی ۱۳۹۶ به رئیسجمهور گزارش دادند.
آنان گفتند که در آستانۀ آغاز سال تعلیمی جدید تا هنوز کتابهای درسی به ۱۶ ولایت کشور نرسیده است، زیرا پروسۀ تدارکاتی دراین زمینه زمانگیر میباشد و باید اقدامات عاجل در این راستا صورت گیرد.
رئیسجمهور کشور با تأکید بر تحرک و کار بیشتر در سال جدید تعلیمی گفت، اوقات درسی متعلمین نباید ضایع شود. وی داکتر محمدهمایون قیومی مشاور ریاست جمهوری در امور زیربناها را موظف نمود که پروسۀ انتقال کتابها را به ولایات در هماهنگی با وزارتهای معارف و دفاع ملی تسریع بخشد.
در این نشست، نماینده اداره انکشافی ایالات متحده امریکا گفت، این اداره جهت چاپ کتابهای معارف برای ۵ سال آینده ۷۵ میلیون دالر را تخصیص داده است.
همچنان نمایندگان یونسیف و بانک جهانی از کمک و همکاریهای نهادهای مربوطه شان از برنامههای حکومت به ویژه در بخش معارف به رئیسجمهور غنی اطمینان دادند. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.