06 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

کابل باختر 4 جوزا محمد اشرف غنی رئیس ‏جمهوری اسلامی افغانستان...

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را  به امضاء رسانيد

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را به امضاء رسانيد

کابل باختر 4 جوزا اكليل حكيمى، وزير ماليه دیروز موافقتنامه مالی...

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

شهرهرات 4 جوزا باختر سیزده تن که می خواستند هشت کیلوگرام...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتپيام تبریکی محمد حنیف اتمر مشاور امنیت دولت جمهوری اسلامی افغانستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر30 حوت
قبل از همه حلول سال جديد هجری شمسی ١٣٩٦ را به کافه ملت نجیب افغان از صمیم قلب تبریک گفته از خداوند متعال (ج)  مسئلت دارم که این سال را سال خوشی، مسرت، صلح، پیروزی و پیشرفت برای ملت مومن و مسلمان افغانستان بگرداند.
ملت شريف افغان،
کشور عزیز ما سال سختی را پشت سر گذاشت. از امتحانات دشوار با موفقیت بدر آمد و به دشمنان این مرز و بوم ثابت ساخت که در مقابل سختی ها و تهدید ها به زانو نمی نشیند بلکه با عزم راسخ و همت بلند در مسیر تعالی و سربلندی حرکت کرده و به دشمنان پاسخ دندان شکن میدهد. در سال گذشته نیروهای امنیتی کشور توانستند با ایثار، فدا کاری و شهامت از وجب وجب این خاک ظفرمندانه دفاع نمایند و دشمنان بزدل و کینه توز مردم افغانستان را در کوی و برزن این سرزمین نابود کنند.
با آنکه سال گذشته چالش های متعددی در مقابل دولت افغانستان وجود داشت اما الحمدالله با کمک و یاری الله متعال از آن سربلند بیرون برآمدیم.  در یک سال گذشته ما توانستيم تا در يك پروسه بين الافغاني با حزب اسلامي افغانستان موافقتنامه صلح را امضا و گام هايي براي عملي شدن آن برداريم، پلان پنج ساله امنيتي تصويب گرديد، براي ترتيب پلان ٤ ساله تقويت و توسعه نيروهاي دفاعي و امنيتي گام برداشته شد، هماهنگی میان ارگانهای امنیتی کشور نسبت به هر وقت دیگر بیشتر و بهتر گردید، کشور های حامی دولت افغانستان با قاطعیت در کنار دولت و مردم افغانستان قرار گرفتند، دولت افغانستان توانست طی یک سال گذشته با ارايه برنامه هاي سازنده ي خويش در كنفرانس هاي بروكسل و وارسا حمایت کشور های جهان را در امر تامین امنیت، صلح، بازسازی، تقویت نیروهای امنیتی و عرصه های اقتصادی جلب نماید. برعلاوه حكومت افغانستان به منظور ارج گذاري هرچه بيشتر به آزادي بيان و حمايت از رسانه ها، طرزالعمل تأمين امنيت و مصؤنيت رسانه ها و خبرنگاران را تصويب و در چارچوب كميته هاي ملي و ولايتي  زمينه تطبيق آنرا فراهم ساخت.
هموطنان گرامي،
مسرت بخش است كه كابينه جمهوري افغانستان به پاس ارج گذاري و استفاده از نيروي جوان ملت ما، امسال را سال جوانان نام نهاده است. با توجه به اينكه سال پیشرو سال پر مشغله برای دولت افغانستان خواهد بود. نسل جوان ما در عرصه هاي مختلف در راستاي پيشرفت و آباداني كشور تلاش بيشتر بخرج خواهند داد و نیروهای دلير امنیتی ما با دقت و فداکاری لانه های دشمن را مورد حمله قرار داده و نابود خواهند کرد. در بخش های عمرانی پروژه های بیشماری آغاز خواهند شد. در بخش اقتصادی امید می رود که در سال جديد هجری شمسی شاهد رونق اقتصادی بيشتر باشيم.
ملت عزيز افغانستان؛ خواهران و برادران،
صلح نیاز و حق مردم افغانستان است بنا بر این، دولت جمهوری اسلامی افغانستان روند صلح بين الافغاني را همچنان به پيش خواهد برد. دولت افغانستان امیدوار است تا مخالفین مسلح کشور دست از خشونت برداشته و در روند صلح دولت افغانستان مدغم گردند. در صورتی که مخالفین مسلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان به این پروسه لبیک نگویند با برخورد قاطع نیروهای مسلح کشور مواجه خواهند شد.
در اخير يكبار ديگر با آرزوي صلح و ثبات دايمي در كشور، فرا رسيدن سال جديد هجري شمسي را به تمام كافه ملت شريف افغانستان تبريك عرض مي نمايم.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.