03 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

کابل 3سرطان باختر 1- منابع خبری دهمین روز از بیست و...

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

کابل 3سرطان باختر حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جمهورغنی، کار فاز سوم بند کمال خان را رسماً افتتاح کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 31 حمل
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز در رأس یک هیئت عالی رتبۀ دولتی به منظور افتتاح کار فاز سوم بند کمال خان به شهر زرنج ولایت نیمروز سفر کرد و کار این پروژه را رسماً افتتاح نمود.  به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهورغنی در میدان هوایی شهر زرنج از سوی والی، رئیس و اعضای شورای ولایتی، برخی از مسوولین ملکی و نظامی  و نیز بزرگان این ولایت مورد استقبال گرم قرار گرفت و گروهی از شاگردان معارف با سرودن ترانۀ در وصف رئیس جمهور و اعطای دستۀ گل، به وی خوش آمدید گفتند.
سپس رئیس جمهور کشور و هیئت همراه به محل افتتاح بند کمال خان در ولسوالی چهاربرجک رفتند و در مراسم افتتاح کار فاز سوم بند کمال خان اشتراک ورزیدند.
ابتدا، انجنیر محمد سمیع والی نیمروز طی سخنانی به رئیس جمهور و هیئت همراهش خوش آمدید گفت و در خصوص اهمیت منابع آب این ولایت به ویژه بند کمال خان صحبت کرد. وی افزود که امروز آرزوی دیرنۀ مردم نیمروز تحقق می یابد.
والی نیمروز، نقش رئیس جمهور کشور را در سازندگی و آبادانی کشور مهم خواند و از توجه رئیس جمهورغنی نسبت به برنامه های انکشافی و زیربنایی قدردانی کرد.
در ادامه، علی احمدعثمانی وزیر انرژی و آب پیرامون ارزش و اهمیت بند کمال خان صحبت کرد و گفت، امروز آرزوی ساکنان ولایت نیمروز که همانا آغاز کار بخش سوم بند کمال خان می باشد، برآورده شد.
وزیر انرژی و آب علاوه کرد که کار بخش سوم بند کمال خان به ادامه تلاش های وزارت انرژی و آب در راستای مدیریت آبها و  بهره برداری از بندها می باشد که طی چهار سال تکمیل خواهد شد و یکی از دستاوردهای مهم حکومت محسوب میشود.
عثمانی گفت، این پروژه میتواند بیش از 80 هزار هکتار زمین زراعتی را تحت پوشش آبیاری قرار دهد و زمینۀ اشتغال و کاهش فقر را فراهم سازد. وی نقش و همکاری مردم را در تطبیق پروژه های زیربنایی مهم و ارزنده خواند.
در این مراسم، رئیس شرکت قراردادی این پروژه صحبت کرد و گفت، شرکت مجری آماده است که با ارائۀ خدمات ارزنده با استفاده از تجارب تخنیکی و تکنالوژی روز، کار این بخش بند کمال خان را به وجه احسن به پیش ببرد.
وی گفت که بند کمال خان برای افغانستان و منطقه حیاتی می باشد و تأثیر مثبت روی وضع اقتصادی و اجتماعی مردم خواهد گذاشت  و این پروژه افزود، تلاش میشود که برحسب مواد قرارداد؛ کار پروژه زودتر از زمان تعیین شده آن به پایۀ اکمال برسد.
رئیس جمهور کشور طی سخنرانی در این مراسم، از مهمان نوازی گرم مردم ولایت نیمروز قدردانی کرد و آغاز کار فاز سوم بند کمال خان را به آنها و همۀ مردم افغانستان تبریک گفت. وی افزود که بندکمال خان، هدف و احیای سیستان باستان است که دوباره این منطقه را به مرکز تمدن مبدل خواهد ساخت.
رئیس جمهور اضافه کرد که بند کمال خان وسیله آبرومندی افغانستان است و با مدیریت آبها، دیگر آب های افغانستان هدر نخواهد رفت و آب سرمایه ماست. وی خاطرنشان کرد که حکومت اراده قوی در زمینۀ تطبیق پروژه های بنیادی و اقتصادی دارد.
رئیس جمهورغنی اظهار داشت که استقبال مردم از برنامه های حکومت نمایانگر حمایت جدی شان از حکومت شان میباشد و دولت به حیث خادم مردم، تلاش می ورزد که قراردادهای اجتماعی خود را به سر رساند.
وی با اشاره به اینکه امروز روز مردم نیمروز است گفت، بند کمال خان وسیلۀ تحول و احیا است و بدون تکمیل شدن کار این بند، نیمروز متحول نخواهد شد، این پروژه موجب رفاه اجتماعی و اقتصادی مردم میگردد.
رئیس جمهورکشور گفت، پروژه های زیربنایی در اولویت برنامه های حکومت می باشد و مدیریت آب ها موجب همکاری است نه موجب نزاع که درچارچوب معاهدات و قوانین تنظیم میگردد.
رئیس جمهور بر نقش فعال مردم در تطبیق پروژه های زیربنایی تأکید کرد و از مردم خواست که در این زمینه دولت را همکاری همه جانبه نمایند.
وی خطاب به دشمنان افغانستان گفت " هرکس که به فکر ساختن افغانستان است قابل قبول مردم و دولت می باشد، اما کسانیکه به فکر بربادی افغانستان می باشند با آنها مقابله می کنیم زیرا مردم ما زندگی، آب، حیات و رفاه میخواهند و بربادی در اسلام جای ندارد."
رئیس جمهور به زنان ولایت نیمروز گفت، چادر تان از شمشیر و تنفگ تأثیرگذارتر است، آنهایی را که برای بربادی وطن کمر بسته اند فرزند خطاب نکنید و برای شان اخطار دهید که از اعمال شوم شان دست بکشند.
رئیس جمهور محمداشرغنی گفت، در طرح و تطبیق پروژه های مهم تعهد واضح وجود دارد و من از داکتر صاحب عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، داکتر محمد همایون قیومی مشاور در امور زیربناها و مسوولان وزارت انرژی و آب بخاطر تلاش های شان و همچنان از همکاری شرکای بین المللی در این راستا تشکر می نمایم.
در این مراسم، درحضورداشت رئیس جمهور غنی، قرارداد آغاز کار فاز سوم بند کمال خان ازسوی رئیس عمومی کمپنی مجری و علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب به امضا رسید.
همچنان، عبدالغنی یک تن از بزرگان ولسوالی چهار برجک ولایت نیمروز به نمایندگی از مردم صحبت کرد و گفت، خرسندیم که امروز از اثر توجه رئیس جمهور کار عملی فاز سوم بند کمال خان آغاز میگردد و ما از برنامه های حکومت حمایت میکنیم. 
در اخیر، شماری از بزرگان و متنفذان، دستار عزت را به سر رئیس جمهور گذاشتند و در امور حکومت داری برایش آرزوی موفقیت های مزید کردند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.