03 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اعلامیه مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

کابل باختر 2 ثور دشمنان مردم افغانستان بار دیگر در دو...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسخنگوی ریاست اجراییه: حملۀ اخیر هشدار صریح به حامیان تروریزم است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 31 حمل
سخنگوی ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی می‌گوید که پرتاب مادر بمب‌ها در منطقۀ سرحدی کشور، پیام واضح برای حامیان تروریزم به ویژه پاکستان داشت تا دست از حمایت تروریستان بردارد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، داکتر مجیب‌الرحمن رحیمی امروز در نشست خبری هفته‌وار خویش افزود که تحقیقات نهادهای امنیتی در ساحۀ پرتاب مادر بمب‌ها جریان دارد و پس از تکمیل شدن، یافته‌های آن با مردم افغانستان در میان گذاشته می‌شود.
وی گفت: استفاده از مادر بمب‌ها نشان‌دهندهٔ قاطعیت و جدیت دولت جدید امریکا برای نابودی گروه‌های تروریستی است که از سوی مردم افغانستان نیز استقبال شد؛ اما در این زمینه برخی از مزاحم‌های سیاسی با تروریستان همراهی کردند.
سخنگوی ریاست اجراییه کشور از برنامه‌های مشترک امنیتی میان کابل و واشنگتن خبر داد و گفت که نابودی والیان نام نهاد طالبان در کندز و بغلان، هدف قراردادن تروریستان در ولسوالی اچین و راه‌اندازی عملیات خالد از نشانه‌های بارزِ برنامه‌های امنیتی حکومت در سال جاری است.
او با ابراز قدردانی از نقش موثر نیروهای کماندو و نیروهای ویژه در امر سرکوب دشمن بیان داشت که این نیروها در ولایت بغلان تلفات سنگین بر طالبان وارد کرد است و سلسلۀ این گونه عملیات‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
رحیمی در بخش دیگری از سخنانش به واحدهای هماهنگی میان وزارت‌ها و نهادهای بین‌المللی پرداخت و گفت که این اقدام از سوی ریاست اجراییه کشور برای تحقق اهداف توسعه پایدار، کارایی پروژه‌های توسعه‌یی و رشد اقتصادی افغانستان در چوکات برنامه صلح و توسعه حکومت وحدت ملی صورت گرفته است.
او تصریح کرد که از میان ۱۰ واحد هماهنگی مشترک میان وزارت‌ها و نهادهای بین‌المللی در زمینه‌های مختلف، پنج واحد آن فعال شده و تلاش‌ها برای ایجاد پنج واحد دیگر جریان دارد. به گفته او هدف از راه‌اندازی این واحدها شفافیت، کارایی و جلوگیری از فساد اداری در ادارات دولتی است.
داکتر مجیب‌الرحمن رحیمی در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران گفت که ریاست اجراییه کشور مخالف ایجاد نهادهای موازی می باشد و در زمینهٔ تقویت و تفویض صلاحیت‌ها به وزارت‌ها و ادارات دولتی همراه با اصلاحات لازم تلاش می‌ورزد.
او تاکید کرد: انتظار داریم شخصیت‌های سیاسی با در نظر داشت مصلحت و منافع کلان ملی در چارچوب قانون اساسی کشور موضع‌گیری کنند و این حق مشروع شان به عنوان شهروند کشور است.
در اخیر رحیمی گفت : تروریزم یک تهدید مشترک و جهانی است و ما انتظار داریم که کشورهای منطقه، راه‌‌حل اساسی را برای رفع این تهدیدها در همکاری با حکومت افغانستان جستجو کنند نه با حمایت از تروریستان.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.