03 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

کابل 3سرطان باختر 1- منابع خبری دهمین روز از بیست و...

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

کابل 3سرطان باختر حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس جدید اداره مرکزی احصائیه معرفی شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 21 اسد باختر
قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری امروز رئیس جدید اداره مرکزی احصائیه را به کارمندان آن اداره معرفی کرد .
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری  به آژانس باختر،   در محفلی که با حضور وزیر و معینان وزارت تحصیلات عالی، معاونین، رؤسا و کارمندان اداره احصائیه، رؤسا و نمایندگان نهادهای دولتی و غیر دولتی و اصحاب رسانه برگزار شده بود قانونپوه سرور دانش معاون رئیس جمهور، احمد جاوید رسولی را بحیث  رئیس جدید اداره مرکزی احصائیه معرفی کرد.
قانونپوه دانش در ابتدا به روان شهدای افغانستان از جمله شهدای اخیر در منطقه میرزاولنگ درود فرستاد و اظهار امیدواری کرد که با عملیاتی که توسط نیروهای دفاعی آغاز شده، نه تنها این مناطق دوباره آزاد شود بلکه با انتقام از خون شهدا، گروه های تروریستی طالبان و داعش در این منطقه به شدت سرکوب شوند.
قانونپوه دانش در این محفل، تقرر و تعیین رسولی را به سمت ریاست اداره مرکزی احصائیه به وی  و همه هیأت رهبری و کارمندان این اداره تبریک گفت. وی اجمد جاوید رسولی را یکی از کا درهای شایسته، تحصیل کرده، باتجربه و پرتلاش وطن خواند که در موقعیت های مختلف از جمله در ریاست کانکور وزارت تحصیلات عالی به شایستگی خدمت کرده است.
قانونپوه دانش با اشاره به اهمیت بنیادین اداره مرکزی احصائیه گفت  که احصائیه علمی است که با جمع آوری، توحید و طبقه بندی، تحلیل و تفسیر معلومات و ارقام سروکار دارد و به همین جهت هیچ نوع فعالیتی مخصوصا فعالیت های تجارتی و اقتصادی نمی تواند به نتیجه مطلوب دست پیدا کند مگر این که پیشاپیش اطلاعات و ارقام دقیق در اختیار داشته باشد.
معاون رئیس جمهور  گفت که اداره مرکزی احصائیه  در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف کاری خود داشته است ولی با این هم، با چالش ها و کاستی های زیادی هم اکنون روبه رو می باشد که باید رهبری جدید این اداره در جهت حل و رفع آن ها از تمام تلاش و امکانات خود باید کار بگیرد.
قانونپوه دانش، ضعف مدیریت در سیستم احصائیه و تحلیل و تحقیق ارقام، پایین بودن ظرفیت مسلکی و کمبود امکانات، عدم دقت و سرعت در آمار و تناقضات در ارائه آن ها را از جمله مشکلاتی عنوان کرد که در این اداره موجود است و باید رفع گردد.
معاون رئیس جمهور، ناکامی در عدم  سرشماری دقیق نفوس کشور را بعنوان یک ناکامی مطلق عنوان کرد و گفت که نداشتن سرشماری نفوس حتی ناکارآمدی حکومت و بی اعتمادی ملی و مشاجرات سیاسی را باعث شده است.
معاون رئیس جمهور از رهبری جدید این اداره خواست که با یک بازنگری دقیق و همه جانبه، اصلاحات لازم را در این اداره تطبیق نماید و با استفاده از امکانات موجود و همکاری همکاران بین المللی، چالش های موجود را از سر راه برنامه های احصائیوی رفع کند. احمد ی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.