31 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ

اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ

کابل باختر 31 ثور اطلاعیه معینیت امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ معینیت امور...

وزارت دفاع ملی استفاده از بمب های لایزری  موثراست

وزارت دفاع ملی استفاده از بمب های لایزری موثراست

کابل 31ثور باختر وزارت دفاع ملی مدعی شده که به خاطر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتداکتر عبدالله عبدالله : کابل آمادۀ گسترش روابط با مینسک می باشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 25 اسد باختر
داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز با  الکساندر لوکاشنکو رییس‌جمهور بلاروس دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، در این دیدار، دو طرف در خصوص همکاری‌ها در زمینه‌های صنعت، زراعت، تربیۀ کادرها و ساخت‌وساز مراکز ارائۀ خدمات عمومی، بحث و تبادل نظر کردند.
نخست، رییس‌جمهور بلاروس، تشریف‌آوری رییس‌ اجراییه کشور و هیأت همراهش را به شهر مینسک خوش آمدید گفت و سفر هیأت افغانستان به بلاروس را مهم خواند.
رییس‌جمهور بلاروس از علاقۀ شخصی‌اش به افغانستان یاد کرد و گفت که در سفر هیأت بلندپایۀ افغانستان به مینسک، تهداب و اساس روابط میان دو کشور گذاشته می‌شود.
لوکاشنکو گفت که کشورش آماده است تا روابط خویش را با افغانستان گسترش بدهد و هیچ مشکل و مانعی را در راستای بهبود روابط دو کشور نمی‌بیند.
لوکاشنکو با تأکید بر این‌که کشورش خواهان پیشرفت و ترقی افغانستان می‌باشد، تصریح کرد که همواره در دیدارهای خویش با سران کشورهای همسایۀ افغانستان، بر اهمیت داشتن روابط حسنه با کابل تأکید کرده است.
رییس جمهور بلاروس همچنان سالروز استقلال افغانستان را به رییس اجراییه کشور تبریک و تهنیت عرض کرد و ابراز امیدواری کرد که افغانستان به توسعه و ثبات دست یابد.
در ادامه، داکترعبدالله عبدالله، رییس اجراییه کشور، از دعوت و پذیرایی گرم جانب بلاروس از هیأت جمهوری اسلامی افغانستان سپاس‌گزاری کرد.
داکترعبدالله عبدالله گفت که جمهوری اسلامی افغانستان، خواهان بازکردن یک صفحۀ جدید در روابط خویش با جمهوری بلاروس می‌باشد.
رییس اجراییه کشور با اشاره به دیدارهای هیأت‌های دو کشور در گذشته گفت" کابل آمادۀ گسترش روابط با مینسک در عرصه‌های صنعت، زراعت و ماشین‌آلات می‌باشد و امیدواریم که روابط دو کشور جنبۀ عملی پیدا نماید".
داکتر عبدالله عبدالله گفت " دیروز در دیدار از مراکز صنعتی و تولیدی بلاروس از جمله فابریکه موترسازی و تراکتورسازی، از نزدیک شاهد پیشرفت‌های مردم بلاروس بودیم. "
داکتر عبدالله همچنان به قربانی‌های افغان‌ها در مبارزه با تروریسم و دهشت‌افگنی اشاره کرد و گفت که مردم افغانستان برای رسیدن به یک زندگی مرفه و صلح و ثبات دایمی تلاش می‌ورزند.
در این دیدار، صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه، اسدالله ضمیر وزیر زراعت و عبدالقیوم کوچی سفیر افغانستان در مسکو و غیر مقیم در بلاروس حضورداشتند. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.